کد خبر: ۶۲۶۵۸۶۹
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۱
تمایل نداشتن ژاپن برای پذیرش خارجی‌ها؛

ژاپن در نیمه اول سال جاری میلادی فقط با درخواست پناهندگی ۳ نفر در این کشور موافقت کرده است.

فقط 3 پناهنده در نیمه اول سال 2017 وارد ژاپن شدندبه گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری رویترز؛ دولت ژاپن به رغم رکورد بالای درخواست پناهندگی، در نیمه اول سال جاری میلادی فقط با 3 درخواست پناهندگی موافقت کرده است. این موضوع حاکی از تمایل نداشتن ژاپن برای پذیرش خارجی‌هاست.

وزارت دادگستری ژاپن اعلام کرد در نیمه اول سال گذشته میلادی 5 هزار و 11 نفر برای پناهندگی در این کشور درخواست دادند که فقط 4 نفر پذیرفته شدند. ژاپن در سال 2016 با بیشترین تعداد متقاضی پناهندگی روبرو شد. در این‌سال، 10 هزار و 901 نفر در این کشور درخواست پناهندگی خود را ارائه کردند. این رقم نسبت به سال 2015، رشد داشته است.

دیده بان حقوق بشر در ماه ژانویه 2017 رکورد درخواست پناهندگی به ژاپن و میزان پذیرش پناهندگان را  «اسف بار» توصیف کرد. بر خلاف دیگر کشورهای صنعتی که از موضوع مهاجرت استقبال می کنند و از این طریق نیروی کار خود را بهبود می بخشند، کشور ژاپن به رغم روند رو به کاهش جمعیت و رشد اقتصادی کُند، هیچ تمایلی به جذب خارجی ها ندارد.

حامیان این سیاست ژاپن معتقدند علت سختگیری مقامات این کشور برای جذب پناهنده خارجی، تقاضاهای جعلی آنهاست. به همین منظور افرادی که درخواست پناهندگی در ژاپن را دارند باید شش ماه در این کشور کار کنند تا در مورد درخواست پناهندگی آنها تصمیم گیری شود.

یاشوهیرو هیشیدا –یک مقام رسمی در وزارت دادگستری که به درخواست های پناهندگی رسیدگی می کند- معتقد است تعداد افرادی که برای اقامت تقاضای جعلی می دهند افزایش یافته است و دولت با دقت بیشتری درخواست پناهندگان را بررسی می کند.

ژاپن 99 درصد درخواست‌های پناهندگی ارائه شده را رد می‌کند.

انتهای پیام/

 

رد درخواست پناهندگی افراد در ژاپن

 

آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ایرانسل
عجیب غریب
لیسانسه ها
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی