کد خبر: ۶۲۶۸۱۹۰
گروه : همدان » همدان
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۳
سخنگوی شورای شهر همدان:

سخنگوی شورای شهر همدان با اشاره به انتخاب شهردار توسط شورای شهر گفت: در انتخاب شهردار جدید تحمیلی برای هیچ یک از اعضا وجود نداشت.

در انتخاب شهردار جدید تحمیلی برای هیچ یک از اعضا وجود نداشتبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان؛ کامران گردان سخنگوی شورای شهر همدان، با اشاره به غیربومی بودن شهردار جدید، گفت: عده‌ای از شهروندان و پرسنل شهرداری پس از انتخاب گزینه نهایی، ایرادی را مبنی بر غیربومی بودن شهردار انتخابی مطرح کردند که باید اعلام کرد در انتخاب شهردار دارا بودن مدرک تحصیلی مرتبط از جمله آیتم‌های مد نظر اعضای شورا بود که خوشبختانه این مهم در فرد انتخاب شده مورد توجه قرار گرفته بود.

وی با اشاره به اینکه در انتخاب شهردار جدید تحمیلی برای هیچ یک از اعضا وجود نداشت، اظهار کرد: اعضا با توجه به سابقه ذهنی خود از شخصیت کاری و اجتماعی حسین مرادی، وی را انتخاب کردند.

سخنگوی شورای شهر همدان با بیان اینکه البته ما سایر افراد کاندیدا برای شهرداری همدان را افرادی توانمند می‌دانیم، گفت: معتقدیم این افراد در کنار شهردار جدید می‌توانند تحولات شگرفی را در شهر همدان ایجاد کنند.

گردان همچنین با بیان اینکه چنانچه برنامه‌های کاندیداهای پیشین منافاتی با برنامه‌های شهردار جدید نداشته باشد از آنها نیز در مدیریت شهر استفاده خواهیم کرد، گفت: ایجاد درآمد پایدار و تحول اساسی در شهر همدان، کاهش هزینه‌ها و ارائه برنامه‌ عملیاتی در این راستا، ایجاد زمینه در راستای حفظ عنوان شهر سبز پایدار، ساماندهی منابع انسانی، کادرسازی و شایسته‌سالاری و جذب سرمایه‌گذار و استفاده از منابع موجود از جمله اولویت‌های مد نظر در این انتخاب بوده است.

وی ادامه داد: حسین مرادی با علم و آگاهی از بدهی‌های شهرداری همدان به پیمانکاران حضور در مدیریت شهری همدان را پذیرفته است و اعلام کرده که با وضع موجود توان ایجاد تحول در شهر همدان را دارد.

سخنگوی شورای اسلامی شهر همدان با تاکید براینکه پیگیر هستیم تا حکم دکتر حسین مرادی به عنوان شهردار همدان هرچه زودتر ازسوی  وزارت کشور صادر شود تصریح کرد: انتظار داریم ایشان با توجه به ارتباطات و سابقه کاری که دارند به موضوعات مورد توجه شورا مانند ساماندهی ورودی‌های شهر، ایجاد درآمد پایدار، توجه به باغ شهر همدان، فضای سبز و ایجاد بستر برای مشارکت بخش خصوصی، ساماندهی منابع انسانی، شایسته سالاری و کادرسازی در شهرداری و غیره توجه کنند.

گردان درباره تغییرات احتمالی در شهرداری همدان نیز اظهار داشت: شهردار جدید همدان اعلام کرده است آمادگی دارد تا با معاونت‌های قبلی شهرداری همدان همکاری کند وگرنه درصورت بروز هرگونه عدم همکاری و یا بروز مشکل او می‌تواند دست به تغییراتی در سیستم مدیریتی شهرداری زند.

وی درپاسخ به این سوال که گزینه اصلاح طلبان شورا دکتر محمدی بود چگونه دیشب همگی به دکتر مرادی رای داده‌اند گفت: 90 درصد گزینه‌ها برای تصدی پست شهرداری را اصلاح طلبان شورا معرفی کردند و اگرچه فراکسیون شورای رای خود را به دکتر محمدی داده بود اما چون همه به فکر پیشرفت شهر هستند در نهایت، اعضا با بررسی گزینه‎ها به دکتر مرادی رای دادند.

سخنگوی شورای شهر همدان با بیان اینکه در زمان انتخاب، حسین مرادی ۸۰ درصد از آیتم‌های مورد نظر اعضای شورای اسلامی شهر را دارا بود، گفت: از جمله مسائل بااهمیت این است که شهردار فعلی با اجماع نظر ۱۱ عضو شورای اسلامی شهر و رأی تمامی افراد انتخاب شده و این به معنای حمایت و پشتیبانی همه‌جانبه اعضا از شهردار جدید خواهد بود.

آقای مرادی کارشناس و مدیر ادارات مختلف معاونت معماری و شهرسازی در مناطق ۲۲ و ۴ تهران، رئیس کمیسیون طراحی شهری شهرداری منطقه ۲۲ تهران، رئیس شورای برنامه‌ریزی شهرداری منطقه ۲۲ تهران، معاون معماری و شهرسازی شهرداری منطقه ۲۲ تهران، قائم‌مقام شهرداری منطقه ۲۲ شهرداری تهران، قائم‌مقام شهرداری منطقه ۴ شهرداری تهران، شهردار منطقه ۲۲ تهران و مدیرکل امور مناطق شهرداری تهران فعالیت داشته است.

انتهای پیام/ص.ف

انتخاب شهردار همدان

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر