کد خبر: ۶۲۷۰۴۵۸
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۵

ارتش روسیه قرار است از اول ژانویه قانون منع سلفی گرفتن را برای سربازان این کشور اجرا کند.

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان   به نقل از ایندیپندنت، ارتش روسیه قرار است به زودی با اعمال یک قانون جدید سلفی گرفتن را برای سربازان این کشور ممنوع اعلام کند. این اقدام ارتش روسیه به منظور جلوگیری از آشکار شدن مکان دقیق سربازان اعزامی در کشورهای دیگر صورت گرفته است.

گزارش‌ها حاکی از آن است که پیشتر انتشار تصاویر سربازان ارتش روسیه در شبکه‌های اجتماعی باعث شده است که مکان دقیق آنها در اوکراین و سوریه مشخص شود.

بر اساس این قانون، ارسال هر گونه عکس و فیلم در اینترنت که بتواند اطلاعاتی مفید در اختیار دشمن قرار بدهد و ارتش روسیه را به خطر بیاندازد، ممنوع است. برخی از شبکه‌های اجتماعی می توانند به صورت خودکار موقعیت مکانی افراد را ردیابی و در نتیجه مکان دقیق استقرار سربازان را مشخص کنند. در برخی مواقع موقعیت هایی که مشخص می شوند به حدی دقیق است که فقط چند متر با مکان اصلی فاصله دارد.

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که آژانس های اطلاعاتی خارجی و همینطور سازمان های تروریستی از عکس های ارسال شده سربازان روس استفاده می کنند تا وضع اجتماعی و سیاسی داخلی مناطق مختلف جهان را بی ثبات کنند.

قرار است قانون ممنوعیت گرفتن عکس سلفی برای سربازان روس از ژانویه 2018 اجرا شود.

بنابر اعلام خبرگزاری های روسیه، خبرنگاران پیشتر با انتشار سلفی های سربازان روس، سعی داشته اند موقعیت آنها را مشخص کنند. در سال 2015، خبرنگار شبکه آمریکایی «وایس نیوز» یک ویدئو در یوتیوب منتشر کرد که نشان داد چگونه پست های یک سرباز روس در رسانه های اجتماعی می تواند نقش روسیه در اوکراین را نشان دهد. روسیه در آن زمان هرگونه دخالت در این کشور را تکذیب و اعلام کرد که فقط افراد داوطلب به نیروهای تحت حمایت روسیه در اوکراین کمک می‌کنند.


انتهای پیام/

ارتش روسیه سلفی گرفتن را برای سربازان این کشور ممنوع می‌کند

آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ایرانسل
عجیب غریب
لیسانسه ها
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی