کد خبر: ۶۲۷۷۵۳۷
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۳

مسئول برگزاری همایش جامع دیابت گفت: بیش از ۲۰ درصد جمعیت بالغ مشهد مبتلا به بیماری دیابت هستند که متاسفانه بالاترین آمار را در میان شهرهای کشور دارد.

ابتلای بیش از ۲۰ درصد جمعیت بالغ مشهد به بیماری دیابتبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد؛ علی‌اکبر رئوف ‌صائب مسئول برگزاری ، در مراسم افتتاحیه اولین دوره همایش جامع دیابت با هدف ایجاد همکاری علمی و پزشکی در حوزه بیماری دیابت گفت: اکنون درمان قندمحوری در بیماران دیابتی نداریم، زیرا معتقدیم این سبک و شیوه دیگر جواب نمی‌دهد و باید درمان‌های تیم درمانی و چند جنبه‌ای جایگزین آن شود.

وی با بیان اینکه از سال ۲۰۰۶ تاکنون در کنترل درمان دیابت پیشرفتی نداشته‌ایم ، گفت :علت این امر در اجرای سنتی امر درمان این بیماری بوده و متاسفانه تیم درمانی نشده است و باید فرهنگ‌ سازی‌ ای در امر درمان این بیماری در جامعه پزشکی و مسئولان امر ایجاد شود؛ همچنین با همکاری رسانه‌ها نیازمند یک فرهنگ‌سازی‌ گسترده در امر پیشگیری در مردم داریم، زیرا معتقدیم پیشگیری بهتر از درمان است.

رئوف ‌صائب ادامه داد: برای اینکه بتوانیم تهدید بالقوه خنثی کنیم کنترل توان بازدارندگی را بالا می‌بریم، اما در سوی مقابل تهدید بالفعل را جدی نگرفته‌ایم و در سال ۲۰۰۰ آمار بیماران دیابتی کمتر یک سوم آمار دو میلیون فعلی بود و این رشد سه برابری یک هشدار بزرگ در حوزه سلامت است.

مسئول برگزاری همایش جامع دیابت نسبت به افزایش آمار مبتلایان به بیماری دیابت ابراز نگرانی کرد و گفت: اگر این رویه ادامه یابد در سال ۲۰۴۰ آمار فعلی رشدی ۱۰۰ برابری خواهد داشت و با این روند بیش از نیمی از جمعیت ایران با این بیماری درگیر خواهند بود.

رئوف‌صائب گفت: بین ۱۰ تا ۱۲ درصد جمعیت بالغ کشور مبتلا به بیماری دیابت هستند و بیش از ۲۰ درصد جمعیت بالغ مشهد مبتلا به این بیماری هستند که متاسفانه بالاترین آمار را در میان شهرهای کشور دارد و افزایش آمار شهرنشینی نقشی مهم در افزایش بیماران دیابتی دارد و بیشترین افراد مبتلا به این بیماری در مناطق حاشیه شهر هستند.

وی با اشاره به اینکه عمده بیماران دیابتی در سنین ۲۰ تا ۵۰ سال و میانگین سنی این نوع بیماران ۳۵ سال است که شانس بروز عوارض منفی را افزایش می‌دهد که برای سلامت جامعه خطرآفرین است و آمار مبتلایان به این بیماری در دو گروه جنسی به‌صورت مساوی و یکسان بوده است.

مسئول برگزاری همایش جامع دیابت با ذکر این نکته که این همایش ۳ روزه با حضور ۲۷ نفر از متخصصان حوزه دیابت در قالب ۳ موضوع تخصصی برگزار می‌شود، بیان کرد: در صورت حمایت مطلوب مسئولان، همایش جامع دیابت در سال آینده در سطح کشوری برگزار خواهد شد.

انتهای پیام//ف.ح

 

اولین دوره همایش جامع دیابت در مشهد برگزار شد

 

 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر