کد خبر: ۶۲۷۸۶۴۹
گروه : سمنان » سمنان
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۳
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان ;

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با اشاره به ظرفیت خوب این استان برای توسعه گیاهان دارویی گفت : سالانه بیش از ۲ هزار و ۲۰۰ تن انواع گیاهان دارویی در استان سمنان تولید می‌شود.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان ، سیدحسن میرعماد رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان گفت : سمنان استانی پهناور بوده و ظرفیت بسیار خوب و مناسبی برای توسعه کشت گیاهان دارویی دارد.


وی با اشاره به اینکه بیش از 120 گونه گیاه دارویی در استان سمنان می‌روید افزود : از این تعداد بیش از 50 گونه آن به صورت عمومی مورد بهره‌برداری قرار گرفته است.


رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با اشاره به تعداد گونه‌های گیاهان دارویی استان سمنان که به صورت اقتصادی کشت می‌شود عنوان کرد: حدود پنج یا 6 گونه آن نیز به صورت اقتصادی و تجاری کشت و بهره‌برداری می‌شود.


میرعماد با اشاره به سطح زیر کشت گیاهان دارویی در استان سمنان افزود: بیش از یک هزار هکتار از اراضی استان سمنان به کشت گیاهان دارویی اختصاصی دارد.


وی به میزان تولیدات گیاهان دارویی در این سطح از اراضی استان سمنان اشاره و بیان کرد: از این سطح بیش از 2 هزار و 200 تن از انواع تولیدات خام گیاهان دارویی برداشت می‌شود.


به گفته رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان، ظرفیت بسیار خوبی برای کشت گیاهان دارویی در سطح مراتع این استان وجود دارد.


میرعماد با اشاره به کم‌آبی و خشک بودن استان سمنان گفت: این مهم ظرفیت‌های بالقوه‌ای برای توسعه کشت گیاهان دارویی ایجاد کرده است.


انتهای پیام / ه


کشت گیاهان دارویی در بیش از هزار هکتار از اراضی استان سمنان

آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ایرانسل
عجیب غریب
لیسانسه ها
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی