کد خبر: ۶۲۷۸۶۶۰
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۸
سید‌حسین هاشمی قائم‌مقام وزیر کشور:

قائم مقام وزیر کشور گفت: در حال حاضر درآمد‌های کشور توان تحقق رشد ۸ درصدی را ندارد و ما چاره‌ای نداریم جز اینکه از سرمایه‌های مردم و منابع خارجی استفاده کنیم.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان؛ و به‌نقل از روابط‌عمومی استانداری آذربایجان‌شرقی، سید‌حسین هاشمی در دومین هم‌اندیشی سند تدبیر توسعه آذربایجان‌شرقی اظهار داشت: لازم است چند شاخص را در نظر بگیریم و بر اساس آن‌ها تعیین کنیم خروجی زحماتی که برای تدوین و اجرای این سند در این چند ساله برده‌ایم، چه بوده و به چه جایگاهی در کشور رسیدیم و همه حرکت شتابان این استان را ببینند.

قائم مقام وزیر کشور با بیان اینکه نباید دنبال پراکنده کاری و اقدامات متعدد باشیم، بلکه باید مزیت‌هایی را شناسایی و برای تقویت این مزیت‌ها حرکت کنیم، افزود: بیش از ۱۳۰ رشته صنعتی در دنیا داریم و کشوری مثل آلمان فقط با دنبال کردن ۲۳ رشته ۱۵۰۰ میلیارد یورو صادرات دارد.

وی اضافه کرد: در حال حاضر درآمد‌های کشور توان تحقق رشد ۸ درصدی را ندارد و ما چاره‌ای نداریم جز اینکه از سرمایه‌های مردم و منابع خارجی استفاده کنیم.

هاشمی در عین حال خاطرنشان کرد: ما آذربایجانی‌هایی در خارج داریم که سرمایه‌های زیادی دارند و باید بستر را فراهم کنیم که بیایند در استان سرمایه‌گذاری کنند.

وی با بیان اینکه تدوین سند تدبیر توسعه فرصت تاریخی برای استان بوده و بنده به این حرکت بسیار امیدوارم تاکید کرد: هم افزایی و در کنار هم بودن برای حرکت شتابان توسعه استان ضروری است.

قائم‌مقام وزیر کشور اذعان داشت: دولت برای هر وزیری یک دستورالعمل اجرایی خواسته و وزرا هر شش ماه یکبار باید به رئیس جمهور گزارش دهند؛ در استان‌ها هم مسئولان باید مسیر توسعه‌ای خود را مشخص کنند.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود متذکر شد: تکمیل پروژه‌های زیربنایی مثل اتوبان مرند- تبریز- بازرگان و قطار میانه- تبریز یک ضرورت است؛ اما متاسفانه شاهد هستیم قطار میانه -تبریز خیلی کند پیش می‌رود؛ قرار بود این پروژه ۱۰ سال پیش به بهره‌‎برداری برسد؛ باید پیگیری کنیم این زیرساخت‌ها که اساس توسعه هستند تکمیل شوند.

انتهای پیام/پ

 

 اتمام طرح های نیمه تمام در دستور کار

آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ایرانسل
عجیب غریب
لیسانسه ها
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی