کد خبر: ۶۲۸۰۲۳۱
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۸

خانه پدری مرحوم سبزواری که قرار بود به موزه تبدیل شود در وضعیت ناگواری به سر می‌برد.

راه‌اندازی موزه حمید سبزواری به کجا رسید؟محمدرضا کارگر مدیرکل امور موزه‌های کشور و اموال منقول تاریخی در گفت‌وگو با خبرنگار  حوزه میراث و گردشگری گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ با بیان اینکه خانه پدری حمید سبزواری در دست شهرداری است، اظهار کرد: شهرداری، قصد تبدیل خانه حمید سبزواری به موزه را داشته است.

پیش از این محسن ممتحنی فرزند زنده‌یاد حمید سبزواری با بیان اینکه راه‌اندازی موزه‌ای به نام پدرش هنوز به مرحله عمل نرسیده است، اعلام کرد: قرار بود که منزل پدری استاد سبزواری به موزه‌ای برای ارائه آثار و یادگار‌های او تبدیل شود. برای این منظور با مسئولان ذی‌ربط درباره راه‌اندازی این موزه در شهر سبزوار صحبت کردیم تا مکانی برای جمع شدن ادب‌دوستان شود، اما علی‌رغم وعده‌های مسئولان، این موزه هنوز آماده نشده است و مشخص هم نیست که چه‌ زمانی این اتفاق بیفتد.

فرزند مرحوم سبزواری بیان کرده است که هم‌اکنون در خانه شکسته شده و مدتی است که خوابگاه معتادان شده است. کلید خانه را به مسئولان شهری سبزوار و میراث فرهنگی سپرده بودیم تا کار‌های راه‌اندازی موزه را آسان‌تر پیگیری کنند، اما گویا خانه به حال خود رها شده است.


انتهای پیام/

خانه پدری مرحوم سبزواری تبدیل به موزه می‌شود؟

آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
تخفیف بنر
عجیب غریب
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی
لوح صفحه خبر موبایل