کد خبر: ۶۳۰۴۷۹۱
تاریخ انتشار: ۱۰ آبان ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۲
معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی؛

معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در طرح روستا تعاون ۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلاراز صندوق توسعه ملی تا پایان برنامه ششم توسعه به تعاونی‌های روستایی اختصاص می‌یابد.

تا پایان برنامه ششم توسعه ۴۰۰ هزار شغل در روستا‌هاایجاد می شودبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد؛ کلانتری در نشست فرمانداران و هیات رییسه و نمایندگان اتاق تعاون خراسان رضوی با بیان اینکه با با اجرای این طرح تا پایان برنامه ششم ۴۰۰ هزار شغل در روستا‌ها ایجاد می شود افزود: این اعتبار از طریق چهار بانک عامل توسعه تعاون، کشاورزی، پست بانک و صندوق توسعه کار آفرینی برای ایجاد اشتغال و جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهر‌ها اعطا می‌شود.


وی گفت: در این طرح ۱۱ هزار میلیارد تومان به مدت ۹ سال بصورت سرمایه در گردش برای تعاونی‌های روستایی و شهر‌های زیر ۱۰ هزار نفر در نظر گرفته شده است.

معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: در مرحله نخست این طرح یک هزار تعاونی در هزار روستا با اشتغال هر تعاونی برای ۲۰ نفر آماده ارایه تسهیلات است .

کلانتری گفت: این تسهیلات در طرح روستا تعاون با اولویت تعاونی‌های موجود در بخش‌های کشاورزی، صنعت، صنایع دستی وگردشگری واگذار می‌شود.

سرپرست اقتصادی استانداری خراسان رضوی هم در این نشست هم گفت: در برنامه ششم توسعه استان بدنبال اهداف اقتصادی و رشد آن است که مهمترین اهداف کاهش نرخ بیکاری تا ۷ درصد، رشداقتصادی تا ۸ و هفت دهم درصو و افزایش صادرات تا ۳ و نیم میلیارد دلار هستیم.

علی رسولیان افزود: برای رسیدن به این هدف نیازمند ۶۳ هزار میلیارد تومان سرمایه هستیم که در منابع دولتی حداکثر تا ۱۲ درصد میتوان استفاده کرد و درراین زمینه باید به سمت مشارکت مردمی و کاهش نرخ سود بانکی هستیم تا منابع مالی به غیر بانک‌ها و در بخش خود اشتغالی هدایت شود.

وی گفت: سهم تعاون در اقتصاد کشور تا پایان برنامه ششم توسعه ۲۵ درصد است که تا الان ۷ درصد محقق شده است.
 
انتهای پیام//ف.ج
 

نشست فرمانداران و هیات رییسه و نمایندگان اتاق تعاون خراسان رضوی در مشهد

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر