کد خبر: ۶۳۰۸۷۴۰
تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۳۹۶ - ۰۳:۰۰
میرشکار در گفتگو با باشگاه خبرنگاران خبر داد

مدیرکل زیست بوم دریایی سازمان حفاظت محیط زیست علت مرگ عروس های دریایی را گرمای هوا و افزایش مواد مغذی در دریا اعلام کرد.

مرگ صد ها عروس دریایی در خلیج فارسداود میرشکار مدیرکل زیست بوم دریایی سازمان حفاظت محیط زیست در گفتگو با خبرنگار حوزه محیط زیست گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛با اشاره به مرگ صدها عروس دریایی در سواحل بندرعباس اظهار کرد:زاد و ولد عروس های دریایی به دلیل گرمای هوا و افزایش مواد مغذی در دریا  افزایش می یابد.

وی با بیان اینکه در این فصل سال، عروس های دریایی شروع به تکثیرمی کنند، افزود:زمانی که تعداد گونه های عروس دریایی افزایش می یابد،این گونه ها به  ساحل نزدیک و با امواج به سمت خشکی می آیند.و وقتی که به ساحل می رسند، دیگر نمی توانند به دریا بازگردند که این موضوع، باعث مرگشان می شود و ما هرساله شاهد مرگ عروس های دریایی در سواحل بندرعباس هستیم.

 وی با بیان اینکه تقریبا دوسالی است که در خلیج فارس ما شاهد مرگ عروس های دریایی هستیم،گفت:ما در خلیج چابهار نیز شاهد مرگ این گونه بوده ایم، در مجموع، هرساله مرگ عروس های دریایی را به علت تغییر اقلیم در کره زمین شاهد هستیم.

مدیر کل زیست بوم دریایی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: از ریختن پساب های شهری ، زهاب های کشاورزی وفاضلاب های صنعتی به دریا جلوگیری کنیم تا مواد مغذی در دریا باعث آسیب رساندن به زیستمندان دریایی نشود.

میرشکار با اشاره به اهمیت همکاری جهانی برای کاهش گازهای گلخانه ای به منظور جلوگیری از گرمای جهان اظهار کرد: همکاری جهانی در کاهش تولید گاز co2 و گازهای گلخانه ای از جمله مواردی است که کشورهای دنیا باید تصمیم گیری کنند تا این گازها کاهش یابد و  شاهد افزایش بیش از حد درجه حرارت زمین نشویم.

انتهای پیام/

مرگ عروس های دریایی در سواحل بندرعباس

 

 

 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر