کد خبر: ۶۳۱۵۸۱۶
تاریخ انتشار: ۲۰ آبان ۱۳۹۶ - ۰۳:۰۰
بریمانی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح کرد؛

رئیس مرکز فناوری اطلاعات، ارتباطات و تحول اداری بهزیستی گفت:سال گذشته ۱۵ هزار مددجو به دلیل توانمند شدن از چرخه حمایتی بهزیستی خارج و ۱۵ هزار مددجوی جدید جایگزین آنها شدند.

تحت پوشش قرار گرفتن مددجویان جدید، مستلزم تامین اعتبار است / پرداخت مستمری تنها یک اقدام اعتماد ساز استفریبا بریمانی رئیس مرکز فناوری اطلاعات، ارتباطات و تحول اداری سازمان بهزیستی کشور در گفتگو با خبرنگار حوزه رفاه و تعاون گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ اظهار داشت: شرایط تحت پوشش قرار گرفتن بهزیستی و استفاده از خدمات حمایتی این سازمان، برای گروه های مختلف متفاوت است.

وی ادامه داد: برخی از مددجویان سازمان بهزیستی را زنان سرپرست خانوار، گروه دیگر را معلولان و افرادی که هر یک به نحوی دچار معلولیت های مختلف هستند را شامل می شوند.

رئیس مرکز فناوری اطلاعات، ارتباطات و تحول اداری سازمان بهزیستی کشور خاطرنشان کرد: تحت پوشش قرار دادن هر یک از گروه های نامبرده، دستورالعمل خاص خود را دارد و شرایط مورد نیاز برای سایر گروه های جامعه هدف یکسان نیست.

بریمانی تصریح کرد: افرادی که نیازمند تحت پوشش قرار گرفتن سازمان بهزیستی هستند، با مراجعه به اداره کل بهزیستی در هر شهر استان، شرایط خود را برای مددکار اجتماعی توضیح دهند تا با تایید مددکار در چرخه حمایتی این سازمان قرار بگیرند.

وی یادآور شد: در صورتی که سرپرست یک خانواده، به دلیل ناتوانی نتواند مخارج و هزینه های حداقلی زندگی را تامین کند و به عبارتی از کار افتاده به حساب آمده و بار این مسئولیت بر دوش زن باشد، زن به عنوان سرپرست خانواده می تواند از خدمات حمایتی سازمان بهزیستی کشور بهره مند شود.

رئیس مرکز فناوری اطلاعات، ارتباطات و تحول اداری سازمان بهزیستی کشور تاکید کرد: از کار افتادگی مرد خانواده به عنوان سرپرست، به این مفهوم است که ۲ سوم توانایی کارایی شغلی خود را از دست داده باشد و این امر جزء مواردی است که در دستورالعمل تحت پوشش قرار گرفتن زنان سرپرست خانوار آمده است.

بریمانی اظهار داشت: اگر سرپرست خانواده ای زندانی و مفقود الاثر بوده و این موضوع به تایید نیروی انتظامی و یا فرمانداری رسیده باشد و ناتوانی زن با ارائه مدارک به مددکار اجتماعی خود، به عنوان سرپرست خانواده محرز شود، تحت پوشش سازمان بهزیستی قرار می گیرد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا همچنان بازدید محلی، از محل سکونت فردی که برای تحت پوشش قرار گرفتن سازمان بهزیستی اقدام می کند صورت می گیرد یا خیر خاطرنشان کرد: بازدید از منزل اولین گامی است که توسط مددکاران سازمان بهزیستی صورت می گیرد و کمتر پیش می آید که بخواهند تحقیقات میدانی از همسایه ها انجام دهند.

رئیس مرکز فناوری اطلاعات، ارتباطات و تحول اداری سازمان بهزیستی کشور گفت: پرداخت مستمری به گروه های نیازمندی که جامعه هدف این سازمان را تشکیل می دهند در واقع تنها به منزله یک اقدام اعتماد ساز است.

بریمانی ادامه داد: پس از پرداخت مستمری به مددجویان، خدمات حمایتی دیگری به آنها ارائه می شود که گاهی اوقات به اندازه مجموع مستمری یک سال و یا حتی بیشتر برای مددجویان کارساز خواهد بود.

وی با بیان اینکه سازمان بهزیستی کشور پس از تحت پوشش قرار دادن زنان سرپرست خانوار، در گام نخست آن ها را تحت پوشش بیمه درمانی قرار می دهد، گفت:خدماتی چون پرداخت کمک هزینه تحصیلی به زنانی که فرزند دانش آموز و یا دانشجو دارند نیز از جمله خدماتی است که به زنان سرپرست خانوار ارائه می شود.

رئیس مرکز فناوری اطلاعات، ارتباطات و تحول اداری سازمان بهزیستی کشور تصریح کرد: پرداخت کمک هزینه جهیزیه و ازدواج به زنان سرپرست خانواری که فرزند آنها در آستانه ازدواج قرار دارد، اقدام دیگری است که سازمان بهزیستی در لیست خدمات مورد ارائه خود به زنان سرپرست خانوار قرار داده است.

بریمانی یادآور شد: مدت زمانی که فردی برای تحت پوشش قرار گرفتن سازمان بهزیستی باید در انتظار بماند به میزان اعتبارات و توانمند شدن مددجویان پیش از آن ها بستگی دارد و نمی توان زمان دقیقی را  تعیین کرد.

وی با اشاره به خروج ۱۵ هزار مددجو از چرخه حمایتی سازمان بهزیستی در سال ۹۵ گفت: سال گذشته ۱۵ هزار مددجو به دلیل توانمند شدن و بازتوانی از این چرخه خارج و ۱۵ هزار مددجوی جدید جایگزین آن ها شدند و خدمات مورد نیاز در حال حاضر به این گروه ارائه می شود.

رئیس مرکز فناوری اطلاعات، ارتباطات و تحول اداری سازمان بهزیستی کشور خاطرنشان کرد: سازمان بهزیستی از نظر ارائه خدمات مشکلی ندارد و افزایش شمار مددجویان تحت حمایت، به تامین بودجه های مورد نیاز از سوی دستگاه های مرتبط با این امر، بستگی دارد.

بریمانی یادآور شد: اگر مجلس شورای اسلامی، اعتبار اضافه ای را به عنوان سهمیه حمایت از مددجویان جدید سازمان بهزیستی در نظر بگیرد، ما تعداد مددجویان تحت پوشش را به سرعت افزایش می دهیم و به چرخه حمایتی این سازمان وارد می کنیم.

 انتهای پیام/

چه تعداد مددجو در سال 95 از چرخه حمایتی بهزیستی خارج شدند؟

 

 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر