کد خبر: ۶۳۱۶۲۲۷
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۰
رهبر حزب محاذ ملی افغانستان هشدار داد

حامد گیلانی گفت: سیاست‌های حکومت وحدت ملی ناکارآمد است و دولت افغانستان باید اعتماد مردم را دوباره کسب کند زیرا در صورتی که مردم از دولت حمایت نکنند سقوط آن حتمی خواهد شد.

عدم کسب اعتماد مردم افغانستان به معنای حتمی‌ بودن سقوط دولت استبه گزارش حوزه افغانستان باشگاه خبرنگاران جوان، «حامد گیلانی» رهبر حزب محاذ ملی افغانستان در نشست خبری در کابل گفت: حکومت وحدت ملی باید اعتماد از دست رفته مردم را دوباره کسب کند زیرا اگر مردم از دولت حمایت نکنند سقوط آن اجتناب ناپذیر خواهد شد.

وی افزود: باید انتخابات پارلمانی و ریاست جمهوری شفاف و عادلانه برگزار شود زیرا انتخابات غیرشفاف و مملو از تقلب پذیرفتنی نخواهد بود.

گیلانی اظهار داشت: مردم سالاری اصل اساسی برای ما است و به کسی حق نمی‌دهیم که در تعیین سرنوشت مردم افغانستان مداخله کند.

رهبر حز محاذ ملی افغانستان تصریح کرد برگزاری «لویه‌جرگه» سنتی دردی را دوا نمی‌کند زیرا جنگ افغانستان قومی نیست و بحران افغانستان ابعاد منطقه‌ای و جهانی دارد.

وی در ادامه با درخواست از رهبران حکومت وحدت ملی برای دنبال کردن سیاست متوازن با هدف برقراری صلح تاکید کرد که تحکیم صلح در این کشور بدون همکاری پاکستان امکان پذیر نخواهد شد.

روز گذشته تعدادی از نمایندگان افغان و مقامات دولت سابق با برگزاری نشستی در کابل خواستار برگزاری لویه‌جرگه سنتی برای حل و فصل بحران جاری در این کشور شده‌اند.

این در حالی است که جریان‌های سیاسی افغانستان حکومت وحدت ملی را به تلاش برای مهندسی انتخابات پارلمانی و شورای شهرستان‌ها متهم می‌کنند و خواستار انحلال کمیسیون انتخابات افغانستان شده‌اند.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر