کد خبر: ۶۳۱۹۶۶۸
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۶ - ۰۴:۲۶

وزارت خارجه سوریه با اشاره به جنایات ائتلاف آمریکا و مانع تراشی آن در برابر عملیات ارتش سوریه علیه داعش، خواستار اقدامی از جانب مدعیان حقوق بشر شد.

وزارت خارجه سوریه: مدعیان حقوق بشر در قبال کشتار ائتلاف آمریکایی کاری انجام دهندبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از سانا، وزارت خارجه سوریه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: دولت سوریه تجاوزات ائتلاف بین المللی و جنایات جنگی آن‌ها ضد غیرنظامیان را محکوم می‌کند و مراتب اعتراض خود را نسبت به چشم پوشی مدعیان حاکمیت قانون و حقوق بشر از این کشتار‌ها ائتلاف بین المللی در الرقه و دیرالزور اعلام می‌دارد و بی طرفی برخی کشور‌ها در قبال این جنایات به مثابه مشارکت در جنایات است.

در این بیانیه آمده است: ائتلاف بین المللی به دنبال مانع تراشی در مسیر ارتش سوریه و متحدانش ضد داعش است که نقش مشکوک این ائتلاف و خطرش ضد تلاش‌های واقعی برای مبارزه این گروه تکفیری را ثابت می‌کند. ائتلاف تحت رهبری آمریکا به تجاوزات خود ضد حاکمیت سوریه و تمامیت اراضی آن از تاریخ ۲۳ سپتامبر ۲۰۱۴ ادامه می‌دهد و این ائتلاف کشتار خونین جدیدی را به اقدامات آکنده از کشتار و جنایات جنگی خود هنگامی که در ۱۱ نوامبر ۲۰۱۷ مناطق مسکونی را در تل الشایر و روستای الدعیجی در استان دیرالزور هدف قرار دادند و ده‌ها غیرنظامی را کشتند و ده‌ها نفر دیگر را زخمی کردند، افزودند. آن‌ها به این جنایت اکتفا نکردند و آمبولانس‌هایی که به دنبال نجات غیرنظامیان بودند را نیز هدف قرار دادند که به انهدام آمبولانس‌ها و کشته شدن سرنشینان آن منجر شد.

وزارت خارجه سوریه اعلام کرد: ادامه مانع تراشی‌های ائتلاف بین المللی ضد ارتش سوریه و متحدانش علیه داعش از طریق هوا یا از طریق مزدورانش در روی زمین، توافقات با داعشی‌ها برای اینکه به ارتش سوریه و متحدانش از مناطق تحت سیطره ائتلاف بین المللی و شبه نظامیان مزدور آن در روی زمین حمله کنند؛ همگی نشان دهنده نقش مشکوک این ائتلاف و خطر آن برای تلاش‌های واقعی برای جنگ ضد داعش است. این حقیقتی است که روند حوادث و بسیاری از گزارش‌ها تصاویر هوایی آن را تایید می‌کند.

وزارت خارجه سوریه بیان کرد: دولت سوریه مجددا از شورای امنیت می‌خواهد که به مسئولیت اساسی خود در حفظ ثبات و امنیت بین المللی عمل کند و تحرک فوری برای توقف جنایات وحشیانه ائتلاف نامشروع ضد غیرنظامیان در سوریه به عمل آورد و مانع از ارتکاب جنایات بیشتر و تعدی به ملت سوریه و حاکمیت و تمامیت ارضی سوریه شود.

انتهای پیام/

بیانیه وزارت خارجه سوریه علیه تجاوزات بین المللی و جنایات جنگی آنان

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر