کد خبر: ۶۳۲۰۱۵۴
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۸

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به بخشنامه‌های اقتصاد مقاومتی مبنی بر تسریع در تعیین تکلیف وضعیت واحدهای مشکل دار، گفت: تعدادی از واحدهای صنعتی مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان با مشکلات تامین نقدینگی روبه‌رو هستند.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یاسوج؛ سهراب بنام در نشست با برخی مسئولان امور شعب بانک سپه کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: ارائه خدمات مطلوب، رفع موانع تولید و مشکلات و موانع دریافت تسهیلات تا بازپرداخت به طور ویژه در دستور کار است.

وی با اشاره به تفاهم نامه کشوری فی المابین سازمان صنایع کوچک با بانک سپه، عنوان کرد: این تفاهم نامه در چند محور از جمله ارائه خدمات به مجموعه واحدهای تولیدی شامل صدور ضمانتنامه و اعتبار اسنادی در حوزه صادرات، دستگاه ATM وبخشی هم به حساب‌ها و اسنادهای مالی شرکت‌های استانی و بخش مهم و مورد تاکید تسهیلات بانکی و مشکلات واحدهای تملک شده و یا در حال تملک است.

رئیس هیئت مدیره شرکت شهرک‌های صنعتی کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: از مشکلات جدی واحدهای تولیدی در تامین منابع مالی و دریافت تسهیلات، مشکل معوقات بانکی بوده که خوشبختانه با درایت دولت مشکلات معوقات بانکی و چک‌های برگشتی بخوبی مدیریت شد.

بنام ابراز کرد: از دیگر مشکلات مهم این حوزه تامین وثیقه مورد نیاز برای طرح‌ها و واحدهای تولیدی که با استفاده از خدمات صندوق‌های ضمانت و همچنین قانون پذیرش قراردادهای واگذای زمین در شهرک‌ها و نواحی صنعتی به‌عنوان وثقیه که با حمایت و اجرائی شدن راهگشای گره کور متقاضیان تسهیلات است.

وی با اشاره به بخشنامه‌های اقتصاد مقاومتی مبنی بر تسریع در تعیین تکلیف وضعیت واحدهای مشکل دار افزود: تعدادی از واحدهای صنعتی مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان با مشکلات تامین نقدینگی روبه‌رو بودند که ازطریق کارگروه به بانک سپه معرفی و هم اکنون در دریافت تسهیلات دریافتی خود از بانک‌ها با مشکل مواجه بوده که می بایست با استفاده از این فرصت بوجود آمده و با تدبیر و اتخاذ روش‌های منطقی مورد حمایت ویژه قرار گیرند.

بنام ادامه داد: رسالت بانک‌ها در جذب سرمایه‌های سرگردان و تزریق آن به حوزه تولید واشتغال است که انتظار می‌رود بر اساس ضوابط بانک به بنگاه‌های کوچک و متوسط مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی تسهیلات مناسب پرداخت و توجه ویژه داشته باشند.

انتهای پیام/غ

 تعیین تکلیف واحد های صنعتی مشکل دار استان

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر