کد خبر: ۶۳۲۱۶۱۶
گروه : همدان » همدان
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۵
نماينده مردم همدان:

نماينده مردم همدان گفت: آينده کشور در کتاب و کتابخوانی گره خورده است، چرا که آينده کشور به کتابخوانی بستگی دارد.

آينده کشور در گرو کتاب و کتابخواني است.به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان؛ امیر خجسته نماينده مردم همدان و فامنين در مجلس شورای اسلامي نيز با بيان اينکه همدان در راستاي ترويج فرهنگ مطالعه با شتاب حرکت مي‌کند افزود: بايد کتابخوانی را در برنامه‌هاي روزمره خود بگنجانيم چرا که با از دست دادن فرصت ديگر امکان جبران نيست.

امير خجسته با تاکيد بر استفاده از فرصت‌ها در راستاي گسترش فرهنگ مطالعه گفت: سرانه مطالعه بايد در کشور ارتقا يابد چرا که در کشورهاي پيشرفته به اين موضوع توجه خاصي می شود.

نماينده مردم همدان و فامنين در مجلس شوراي اسلامي، خاطرنشان کرد: در چند سال اخير کتابخانه‌هاي عمومي خوبي در روستاها و شهرها به ويژه در حاشيه شهرها شکل گرفته که اين نمايانگر شتاب استان در راستای ترويج فرهنگ مطالعه است.

وي نقش صدا و سيما را در ارتقاي فرهنگ مطالعه مهم عنوان کرد و گفت: صدا و سيما بايد افراد را با برنامه‌های متنوع به کتاب و کتابخوانی تشويق کند.

وی با اشاره به گرايش جوانان به فضاي مجازي و لزوم هدايت آنها به استفاده درست از اين فضا خاطرنشان کرد: فضاي مجازي يک نوع فضاي کتابخوانی نيز محسوب مي‌شود چرا که افراد در چنين فضاهايي مطالعات بسياري دارند اما بايد اين مطالعات به سوی اهداف مشخص هدايت شود.

خجسته با بيان اينکه فضاي مجازي يک موج جهاني است و به جلو حرکت مي‌کند که کسي نمي‌تواند جلوي آن را بگيرد، افزود: نهضتی که در فضاي مجازي ايجاد شده بايد همين نهضت را در رابطه با کتابخواني ايجاد کنيم تا با قدرت به سمت جلو پيش رويم.

وي با تاکيد به اينکه آينده کشور در کتاب و کتابخواني گره خورده است گفت: بايد بنيه‌هاي علمي جوانان را در زمينه کتابخوانی تقويت کرد چرا که آينده کشور به کتابخوانی بستگی دارد

فرماندار شهرستان همدان نيز با بيان اينکه برنامه‌ريزي‌هاي خوبي در عرصه کتابخواني در حال انجام است افزود: فرهنگ کتابخوانی بايد در عرصه اجتماع گسترش پيدا کند.

علي تعالي خاطرنشان کرد: نخبگان کشور طبق شيوه گذشته به مطالعه اهميت می دهند اما در سطح اقشار عمومي فضای مجازی آثار زيانباری را در عرصه مطالعه و کتابخواني برجای گذاشته است.

وي با بيان اينکه فضاي مجازي، عرصه کم عمقي بوده که اطلاعات بسيار سطحي دارد و نمي‌تواند انسان را به مطالعه وا دارد افزود: مطالعه صحيح ، زمينه ساز تفکر و خلاقيت کودکان و نوجوانان است و خواندن کتابها و مطالب و مضامين مختلف موجب شکل‌گيري ارزشهای گوناگون در ذهن افراد می شود.

پنج درصد از جمعيت استان همدان در 111 باب کتابخانه شهری و روستایی عضو هستند.

انتهای پیام/د.ا

آينده کشور در گرو  کتاب و کتابخواني است.

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر