کد خبر: ۶۳۲۲۵۷۱
گروه : سمنان » سمنان
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۵
فرماندار سمنان;

همیاران سلامت دانشجویان در دانشگاه‌های سمنان برای جلوگیری از مصرف مواد مخدر در بین دانشجویان تشکیل می‌شود.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان ، سید عباس دانایی فرماندار سمنان در جلسه کمسیون دانشجویی شهرستان سمنان گفت : خوابگاه‌ها و پانسیون‌ها دانشجویی یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های مسئولان دانشگاهی است و باید این مراکز از سوی دستگاه‌های مربوطه سامان‌دهی شوند.


وی با اشاره به اینکه مصرف مواد مخدر به‌عنوان یک آسیب اجتماعی مهم در بین دانشجویان مطرح است اذعان کرد: برگزاری دوره‌های آموزشی و فرهنگی ویژه این معضل در جامعه دانشگاهی در دستور کار قرار دارد.


فرماندار سمنان با بیان اینکه بیش 31 هزار دانشجو در این شهرستان مشغول تحصیل است تصریح کرد : کمبود ظرفیت پانسیون‌ها و خوابگاه‌های دانشجویی استاندارد و مجاز یکی از مشکلات و مطالبات قشر دانشجو است که باید سامان‌دهی شود.


وی با تأکید بر اینکه بالغ‌بر 50 درصد افراد جامعه به سبب عدم آگاهی از بلای خانمان‌سوز مصرف مواد مخدر درگیر اعتیاد می‌شوند گفت : از مجموع افراد معتاد در کشور مطابق با آخرین آمارها 20 درصد را افرادی که تحصیلات عالی دانشگاهی دارند تشکیل می‌دهد.


دانایی ابراز داشت: اجرای طرح همیاران سلامت دانشجویی در دانشگاه‌های سمنان برای جلوگیری از این مهم در دستور کار است.


وی با بیان اینکه اجرای برنامه‌های به‌روز و توزیع بسته‌های فرهنگی بین دانشجویان در طرح همیاران سلامت دانشجویی یکی از گام‌های مؤثر در این راستا است تصریح کرد: بهره‌گیری از ظرفیت دانشگاه‌ها و نخبگان این شهرستان برای آگاهی بخشی به آحاد مردم درباره معضل اعتیاد از مهم‌ترین برنامه‌های این کمسیون است.


فرماندار سمنان گفت: دانشجویان نفوذ خوبی در جامعه دارند و اولویت قرار دادن آنان در معضل اعتیاد می‌تواند بسیاری از آسیب‌های این معضل را در سطح گسترده‌تری رفع کند.


انتهای پیام / ه


جزئیات تشکیل همیاران سلامت دانشجویان در دانشگاه‌های سمنان

آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
تخفیف بنر
عجیب غریب
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی
لوح صفحه خبر موبایل