کد خبر: ۶۳۳۸۵۰۹
گروه : اجتماعی » شهری
تاریخ انتشار: ۰۷ آذر ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۲

هزینه، شرایط و چگونگی ثبت نام متقاضیان کسر خدمت ایثارگری توسط جانشین سازمان وظیفه عمومی ناجا اعلام شد.

هزینه و نحوه ثبت نام کسر خدمت ایثارگری/ فرزندان کارمندان دولت معاف می شوند؟به گزارش خبرنگار حوزه نظام وظیفه گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ یکی از سوالاتی که جوانان به دنبال آن هستند کسر خدمت ایثارگری است؛ که شرایط و ضوابط خاص خود را دارد.

امسال مقرر شده تا حداکثر ۲۰ هزار تن از فرزندان ایثارگران مشمول کسر خدمت سربازی شوند که البته در این خصوص باید یادآور شد که این ۲۰ هزار از میان کسانی انتخاب می‌شود که بیشترین درصد جانبازی، آزادگی و رزمندگی را دارا می‌باشند و یا تجمیع امتیاز جانبازی، رزمندگی و آزادگی آنان به بالاترین امتیاز برسد.

ایثارگرانی سابقه حضور در جبهه دارند به ازای هر ماه یک ماه از خدمت سربازی فرزند کسر می‌شود؛ همچنین به ازای هر ۲۵ درصدی جانباز یک فرزند معاف از خدمت می‌شود و اگر به عنوان مثال جانبازی ۵۰ درصد جانبازی داشته باشد ۲ فرزندش از خدمت سربازی معاف می‌شوند.

بر اساس این گزارش ایثارگر یا آزاده به ازای هر یک ماه اسارت یا یک درصد جانبازی از خدمت سربازی فرزندانشان یک ماه کسر می‌شود.

لازم به توضیح است اگر جانباز یا ایثارگری با یک زن ازدواج کند که این زن از همسر قبلی خود فرزند داشته باشد در این مورد فرزند خوانده مشمول کسر خدمت نمی‌شود.

رزمندگانی که در جنگ تحمیلی ایران و عراق ۳۰ ماه در جبهه‌ها علیه دشمن جنگیدند می‌توانند یکی از فرزندان خود را از خدمت معاف کنند.همچنین بعضی از کارمندان در زمان 8 سال دفاع مقدس در مناطق عملیاتی مشغول به کار بودند که این افراد هم در زمره ایثارگران قرار می گیرند.

از تاریخ ۱۸ آذر ماه کسر خدمت ایثارگری صرفا در چارچوب مقررات جدید بوده و سایر مقررات قبلی از جمله بهره‌مندی متولدین ما قبل از سال ۱۳۷۳ از ۹ روز کسر خدمت به ازای یک ماه رزمندگی یا آزادگی با ۱ درصد جانبازی ملغی می‌شود.

همچنین آن دسته از سربازان یا متقاضیانی که یا امریه گرفته یا تصمیم دارند امریه بگیرند نمی‌توانند از کسر خدمت استفاده کنند و مشمول این کسر خدمت نخواهند شد.

گفتنی است: متقاضیانی که تصمیم دارند از کسر خدمت ایثارگری، جانبازی یا آزادگی برخوردار شوند می‌بایست در شنبه به تاریخ ۱۱ آذر ماه جاری به مراکز پلیس ۱۰+ مراجعه و درخواست خود را ثبت کنند که هزینه ثبت نام نیز 6 هزار تومان است ؛از آنجایی که ثبت‌نام در مرحله مقدماتی صرفا برای تعیین افراد واجد شرایط و دارای اولویت است، افراد براساس مدارکی که در دست دارند و در صورت فقدان مدارک، براساس خود اظهاری ثبت‌نام خود را انجام دهند چرا که در این مرحله نیاز به مراجعه افراد به سازمان‌های نیرو‌های مسلح برای اخذ گواهی معتبر یا تأیید مدارک نیست.

سردار ابراهیم کریمی جانشین سازمان وظیفه عمومی با اشاره به آغاز ثبت نام متقاضیان کسرخدمت فرزندان ایثارگر از روز شنبه آینده (یازدهم آذر) اظهار کرد: با توجه به ابلاغ ستادکل نیروهای مسلح مبنی بر نحوه اجرای قانون کسر خدمت فرزندان ایثارگر که در بند «د» ماده ۸۸ قانون برنامه ششم توسعه آمده، سازمان وظیفه عمومی برای تعیین اولویت استفاده از این تسهیلات، از روز شنبه آینده ثبت نام تمام ایثارگران را که شامل رزمندگان، جانبازان و آزادگان می‌شود آغاز خواهد کرد تا بر اساس اطلاعات ثبت‌شده، ۲۰ هزار نفری که دارای بالاترین اولویت بر اساس میزان ایثارگری دارا هستند مشخص شوند و بدیهی است که انتخاب این ۲۰ هزار نفر بر اساس اطلاعات ثبت‌شده آن‌ها خواهد بود.

جانشین سازمان وظیفه عمومی با بیان اینکه تمام ایثارگران می‌بایست در مهلت یک‌ماهه مقرر، اطلاعات خود را در دفاتر پلیس +۱۰ ثبت کنند، افزود: ثبت اطلاعات جانبازان و آزادگان از روز شنبه به‌مدت ۱۰ روز انجام می‌شود و در ۲۰ روز پس از آن، رزمندگانی که سابقه حضور در مناطق عملیاتی را دارند می‌توانند اطلاعات خود را در این دفاتر ثبت کنند.

هزینه ۶هزارتومانی برای ثبت اطلاعات ایثارگران در پلیس +۱۰

وی با اشاره به هزینه ۶هزار تومانی برای ثبت اطلاعات ایثارگران، تأکید کرد: ثبت اطلاعات اولیه تنها بر اساس خوداظهاری ایثارگران انجام می‌شود و نیازی به تأییدیه و مدارک دستگاه‌های مسئول نیست و این مدارک پس از تعیین اولویت این عزیزان از آن‌ها اخذ خواهد شد.

کریمی با اشاره به قانون اخیر و نحوه کسر خدمت تصریح‌شده در این قانون گفت: در این قانون به‌ازای هر ماه سابقه رزمندگی، یک ماه از خدمت سربازی فرزندان ایثارگر کسر خواهد شد؛ همچنین به‌ازای هر یک درصد جانبازی (مورد تأیید بنیاد شهید) و هر یک ماه اسارت آزادگان نیز به‌مدت یک ماه از خدمت فرزندان این عزیزان کسر می‌شود.

معافیت یک فرزند با سابقه ۳۰ ماه رزمندگی به‌قوت خود باقی است

جانشین سازمان وظیفه عمومی با تأکید بر اینکه قانون معافیت فرزند رزمندگانی که ۳۰ ماه و بالاتر دارای سابقه ایثارگری هستند به‌قوت خود باقی است، افزود: به‌عبارت دیگر قانون جدید کسرخدمت فرزندان ایثارگر، شامل فرزندان رزمندگانی می‌شود که ۲۹ ماه سابقه حضور در مناطق عملیاتی یا کمتر از آن را دارند و بر اساس ابلاغیه ستاد کل نیروهای مسلح، سالانه ۲۰ هزار نفر از فرزندان این عزیزان می‌توانند از کسر خدمت درنظر گرفته‌شده استفاده کنند و قطعاً کسانی در اولویت بهره‌مندی از این قانون خواهند بود که سابقه ایثارگری آن‌ها بیشتر باشد.

وی ادامه داد: همچنین طبیعی است که سربازان در حال خدمت، مشمولان خدمت سربازی و مشمولان دارای معافیت تحصیلی، در اولویت استفاده از کسر خدمت تصریح ‌شده در این قانون هستند و سربازان غایب و فراری مشمول این کسر خدمت‌ها نخواهند بود.

حذف دوره آموزشی برای کسر خدمت بالاتر از ۲۴ ماه

کریمی در پاسخ به برخی سؤالات مطرح‌شده در خصوص اجرای این قانون گفت: کسانی که بالاترین امتیاز ایثارگری را داشته و جزو ۲۰ هزار نفر مشمول کسر خدمت سالانه باشند، اگر میزان کسر خدمت آنها ۲۴ ماه و یا بیشتر باشد، بدون گذراندن دوره آموزشی، کارت معافیت اخذ می‌کنند و در عین حال متعهد می‌شوند که تا ۵ سال آینده در صورت درخواست نیروهای مسلح، خود را برای گذراندن دوره آموزشی معرفی کنند.

وی افزود: بدیهی است کسانی که در اولویت ۲۰ هزار نفر مشمول کسر خدمت سالانه ایثارگری می‌شوند و میزان کسر خدمت آنها کمتر از ۲۴ ماه باشد، می‌بایست دوره آموزشی را سپری کنند.

سابقه ایثارگری مادر و پدر برای فرزندان قابل تجمیع است

جانشین سازمان وظیفه عمومی در پاسخ به این پرسش که آیا مادرانی که سابقه ایثارگری دارند نیز می‌توانند از این قانون برای کسر خدمت فرزندان خود استفاده کنند، گفت: در این قانون هیچ فرقی میان سابقه ایثارگری والدین دیده نشده و حتی مشمولانی که پدر و مادرشان هر دو سابقه ایثارگری دارند، می‌توانند با تجمیع سابقه والدین، از کسر خدمت سربازی به‌شرط قرار گرفتن در ۲۰ هزار نفر دارای بالاترین اولویت سالانه استفاده کنند.

کریمی همچنین در پاسخ به این سؤال که آیا امکان بهره‌مندی از این قانون برای چند فرزند نیز وجود دارد یا خیر، گفت: کسانی که قبلاً از تسهیلات ایثارگری استفاده کرده‌اند، مابقی سابقه ایثارگری آنها برای فرزندان بعدی محاسبه خواهد شد.

احتساب سابقه ایثارگری برای برخی کارمندان دولت در زمان جنگ

وی با اعلام اینکه در این قانون برخی از کارمندان دولت که در زمان جنگ در مناطق عملیاتی مشغول به کار بوده نیز به‌عنوان ایثارگر شناخته می‌شوند، گفت: کارکنان برخی دستگاه‌های دولتی که در طول ۸ سال دفاع مقدس در مناطق عملیاتی مشغول به کار و انجام وظیفه بوده‌اند نیز در شمول ایثارگران قرار دارند و این عزیزان نیز می‌بایست در مهلت مقرر اطلاعات خود را در دفاتر پلیس +۱۰ ثبت کنند؛ به‌عنوان مثال کارمندانی که در وزارت نیرو در زمان دفاع مقدس مشغول به کار بوده و در آن زمان مدتی را برای انجام وظایف شغلی خود در مناطق عملیاتی گذرانده‌اند مشمول استفاده از این کسرخدمت قرار می‌گیرند.

فرزندان نیروهای مسلح در طرح امام حسن مجتبی(ع) نیز مشمول کسرخدمت می‌شوند

جانشین سازمان وظیفه عمومی افزود: همچنین کارکنان نیروهای مسلح که در قالب طرح امام حسن مجتبی(ع) در برخی مناطق عملیاتی کشور در سنوات مختلف حضور داشتند در شمول این قانون قرار دارند.

کریمی در ادامه با تأکید بر اینکه این قوانین مشمول فرزندخوانده و یا کسانی که کفیل آن‌ها دارای سابقه ایثارگری است نخواهد شد، افزود: نکته قابل توجه دیگر آن است که سربازانی که دارای امریه هستند، قادر به استفاده از کسرخدمت نیستند.

الزامی‌بودن ثبت‌نام رزمندگان، جانبازان و آزادگان تا ۱۰ دی

وی در پایان با ابراز اینکه تمام جانبازان، رزمندگان و ایثارگران باید اطلاعات خود را در مهلت مقرر در دفاتر پلیس +۱۰ ثبت کنند، خاطرنشان کرد: پس از اتمام فرصت یک‌ماهه ثبت‌نام، سازمان وظیفه عمومی به‌سرعت روند رسیدگی به اطلاعات ثبت‌شده را آغاز خواهد کرد و پس از تعیین امتیازات ایثارگری این عزیزان، ۲۰ هزار نفری را که مشمول کسرخدمت امسال خواهند بود مشخص خواهد کرد و با اولویت سربازان در حال خدمت و مشمولان خدمت سربازی، کسرخدمت آن‌ها را اعمال خواهد کرد.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۱۴۹
در انتظار بررسی: ۰
ناشناس
|
United Arab Emirates
|
۱۳:۲۶ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۶
من فرزند شهیدهستم چرا نمی تونم واسه پسرم الان خدمت است کاری کنم بخا طر اینکه زن هستم هیچی بهم تعلق نمی گیره چرا ؟
ناشناس
|
United Arab Emirates
|
۱۳:۲۶ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۶
من فرزند شهیدهستم چرا نمی تونم واسه پسرم الان خدمت است کاری کنم بخا طر اینکه زن هستم هیچی بهم تعلق نمی گیره چرا ؟
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۹ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۷
با سلام وخسته نباشید من متولد ۷۳ اعزام ۹۶.۰۱.۱۰ هستم پدرم در تاریخ ۵۸.۷.۱۶ اعزام به خدمت شده تا ۶۰.۰۷.۱۶ که با اموزشی می شه ۲۴ ماهو ۶ روز که ۱۸ ماهش زیر پرچمه ۶ ماهو ۶ روزش احتیاط و سوابق شو ثبت نام کردم ولی کارت ایثارگری نداره متولد ۳۹ هستش وخودشم نمی تونه بره پادگان دنبال سوابقش پیره خواهشا بنده رو راهنمایی بفرمایید
علیرضا مبارک
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۰ - ۱۳۹۶/۱۲/۱۳
من بیست وهشت ماه خدمت وظیف جبهه دارم یه نمونه از فرم معافیت رو لازم دارم تا نشان کار گزینی سپاه صاحب الزمان بدم . به چای فرم معافیت گواهی بهم دادن که معاونت وظیفه قبول نکرد .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۴ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۸
جواب سوال من رو هم بدید
محسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۴ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۸
سلام خدا قوت يه سوال كسي كه الان در حال خدمت هست و پدرش ١٦ماهم سابقه جبهه داره تا كسي كه داره معافيت تحصيلیشو تمديد ميكنه كه نره خدمت و پدرش ٢٨ ماه داره !!!حالا به نظر شما كه عدالت را يعني خيلي بهش اهميت ميدين حق با كدومه ايا!!؟؟اوني كه كه مث مرد داره خدمت ميكنه يا اوني كه برا فرار از خدمت داره الكي درس ميخونه متشكرم خدا قوتتون بده متشكر ميشم كسي واقعا عادلانه برا اين سربازايه در حال خدمت تصميم درستو بگيره.
سعید......‌
|
France
|
۲۳:۰۲ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۷
سلام .پدرم ۲۸ ماه سرباز جبهه بوده میخواستم بدونم چند ماه کسر خدمت بهم میدن . بنده متولد ۱۳۸۱ هستم
سعید
|
France
|
۲۲:۵۸ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۷
سلام من پدرم ۲۸ ماه جبهه داره میخواستم بدونم چند ماه کسر خدمت به من میدن
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۱۲ - ۱۳۹۶/۱۲/۱۰
مشخص نیست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۱ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۱
سلام من پسرم امسال کلاس اول بعد سال ۹۷ میتونم بیارم اونجا ثبتنام کنم در ضمن پدرم جانباز ۱۰ %
محسن نازوری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۴ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۷
کسر خدمت جبهه چند روز طول میکشه تا درسیستم ثبت بشه؟
حمیدرضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۱ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۳
ببخشید اگه امسال اطلاع از ثبت نام نداشتیم در چه تاریخی میشه دوباره ثبت نام کرد
حمیدرضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۱ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۳
ببخشید اگه امسال اطلاع از ثبت نام نداشتیم در چه تاریخی میشه دوباره ثبت نام کرد
سیدرجبعلی رسولی دینانی
|
Viet Nam
|
۰۸:۳۷ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۲
با سلام و احترام
از تاریخ اعلام شده که برای مهلت (10 دیماه 96 برای اعلام اسامی که در اولویت کسرخدمت) می باشند خبری نشده. لطفا پیگیری و اطلاع رسانی فرمایند.
متشکرم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۸ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۱
سلام سال اینده هم ثبت نام میشه؟
علي مستر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۳۴ - ۱۳۹۶/۱۱/۰۹
سلام من متولد ٧٨ هستم پدر من ٢٤ ماه خدمت كرده كارت ايثارگري داره ايا معاف كامل ميشم ؟ يا براي مراجعه به پليس +١٠ برم كارم چقد زمان ميبره تا تموم شه
میلاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۹ - ۱۳۹۶/۱۱/۰۴
با سلام من پدرم ۲۰ ماه بسیجی داره برادرم رفته خدمت بعد آین طرح کسر خدمتی یک ماه به یک ماه که اگر پدر یک ما خدمت کرده باشه در جبهه وفرزندان یک ماه ازش کسر ميشه تایید شده اما مراجعه میکنیم ميگن هنوز بهمون دستور ندادن ميشه بپرسم کی دستور شو ميدن اصللاع داشته باشم چون الان ۸ماه که برگردم رفته
زینب نسیمی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۸ - ۱۳۹۶/۱۱/۰۱
با سلام و خسته نباشی پدر من از سال گ18/12/61تا18/6/63 در شهر دزفول خدمت کرده در ارتش البته کارت احتیاط هم داره ایا کارت ایثار گری شمالش میشه ممنون از لطفت شما
گل پسر سرباز یاسوجی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۰ - ۱۳۹۶/۱۱/۰۱
سلام
ببخشید من نرسیدم 10 دی ثبت نام کنم >کی دوباره میتونم ثبت نام کنم؟؟؟
احتمال داره فروردین یا اردیبهشت 97 باز شروع بشه؟؟با تشکر از ادمین سایت
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۷ - ۱۳۹۶/۱۰/۳۰
تورو خدا یکی پیگیری کنه دوباره سایتو باز کنن منم بتونم ثبتنام کنم
میلاد حیدری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۰ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۸
سلام
باز هم تمدید میشه؟؟کسایی که نرفتن پلیس +۱۰ برای ثبت نام
پوریا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۱۶ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۱
سلام پدر من ۱۸ ماه در منطقه عملیاتی بوده و یه برگه بهش دادن که ۱۸ ماه سابقه منطقه عملیاتی دارد و ۱۵ درصد جانبازی دارد آیا این ۱۸ ماه و ۱۵درصد جانبازی چند ماه کسر خدمت شماملش میشود ممنون اگه جوابمو بدی
این ۱۸ماه منطقه عملیاتی سال ۶۹ به بعد بوده
پوریا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۸ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۹
سلام پدر من ۱۸ ماه در منطقه عملیاتی بوده و یه برگه بهش دادن که ۱۸ ماه سابقه منطقه عملیاتی دارد و ۱۵ درصد جانبازی دارد آیا این ۱۸ ماه و ۱۵درصد جانبازی چند ماه کسر خدمت شماملش میشود ممنون اگه جوابمو بدی
Ramtin
|
United States
|
۱۸:۲۲ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۹
سلام میخواستم بدونم کسی که متولد ۸۰ هست براش دوباره تمدید میشه که با کارت ایثارگری ثبت نام کنه
ابوذر بلی کوهی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۷ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۷
سلام. اگه کسری 20000 نفر شامل ما نشه از قانون قبلی هم نمیتونیم استفاده کنیم؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۷ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۷
لطفا بیشتر توضیح بدید
rahman
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۸ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۷
سلام وقت بخیر من متولد 1370 هستم خدمت سربازی نرفتم بابام 21ماه سابقه جبهه داره دارای یه فرزند هم هستم سن بابام 50 هستش آیا میتونم کاری انجام بدم شامل منم میشه
متبن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۵ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۷
آیا سهمیه ایثارگری مناطق عملیاتی می تواند سهمیه کنکور باشد یا نه ممنون میشم جواب بدین
ناصري
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۰۸ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۳
اگلا امكان داشته باشد يك بار ديگر مهلت داده شود از ثبت نام جا مانده ايم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۰ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۲
سلام
يعني الان متولدين ٧٠ نميتونن از اين قانون استفاده كنن؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۹ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۲
با عرض سلام همسرم سابقه 21 ماه حضور در جبهه دارد زمان ثبت اطلاعات اشتباها 23 ماه و بجای ارتش واحد اعزام کننده سپاه زده شده ، آیا امکان ویرایش وجود دارد و اشکالی بوجود نمی آید . در ضمن دو پسر دارم که اولی دانشجو و دومی محصل است آیا هردو مشمول کسر خدمت میشوند و این کسری به چه صورت اعمال میشود .
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۲ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۱
سلام ببخشید من 10 درصد جانبازی دارم با 15 ماه جبهه ای و 19 اردیبهشت قراره اعزام شم ایا تو اولویت امسال معاف میشم یا ن؟؟؟
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۲ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۱
سلام ببخشید من 10 درصد جانبازی دارم با 15 ماه جبهه ای و 19 اردیبهشت قراره اعزام شم ایا تو اولویت امسال معاف میشم یا ن؟؟؟
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۲ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۱
سلام ببخشید من 10 درصد جانبازی دارم با 15 ماه جبهه ای و 19 اردیبهشت قراره اعزام شم ایا تو اولویت امسال معاف میشم یا ن؟؟؟
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۲ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۱
سلام ببخشید من 10 درصد جانبازی دارم با 15 ماه جبهه ای و 19 اردیبهشت قراره اعزام شم ایا تو اولویت امسال معاف میشم یا ن؟؟؟
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۲ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۱
سلام ببخشید من 10 درصد جانبازی دارم با 15 ماه جبهه ای و 19 اردیبهشت قراره اعزام شم ایا تو اولویت امسال معاف میشم یا ن؟؟؟
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۸ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۰
سلام تازه فهمیدم لطفا تمدید کنید
امین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۸ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۰
آقا از این قانون کسری من تازه مطلع شدم و قانونشم تا اخر وقت اداری امروز بود...
باید چکار کنم؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۷ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۹
سلام.تورو خدا یکی جوابمو بده...داداشم رفته ثبت نام کرده واسه کسری خدمت ایثار گری پدرم.ماسه تا برادر هستیم و اون فقط اسم خودشو به عنوان فرزند پدرم نوشته...میگن امکان ویرایش نیست...حالا ما باید چکار کنیم؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۷ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۸
سلام ایا کسری خدمت شامل همه متولدین میشود؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۸ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۷
مهلتش تا کی هست؟
سرباز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۸ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۷
سلام، من درحال حاضر سربازم و تنها مدرک ایثارگری پدرم کارت دوره ضرورت که ۶ماه تو خط بوده، رفتم پلیس +۱۰ ثبت نام کردم میگن یه ماه بعد جواب میاد. کسی میدونه در ادامه چه مدارک دیگه ای باید تهیه کنم.
عارف
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۹ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۴
سلام پدرم دارای ۲۴ ماه سابقه ی حضور میباشد و کارت ایثار هم دارد . خدا کنه حداقل این همه درد و رنجی که متحمل شده ب درد بچه هاش بخوره !
وحيد
|
United Arab Emirates
|
۱۴:۴۷ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۴
سلام پدر من ٢٣ماه دارد١٣ ماهش رو برادرم گرفته ١٠ ماه مونده به من تعلق ميگيره يا نه
میلاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۳ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۲
سلام.
پدر من 5 ماه بعد از پایان جنگ رفته خدمت در سردشت کردستان خدمت کرده .لازم به ذکر است که کردستان بعد جنگ هم ناارامی بوده و هرروز با اشرار درگیر بودند.
ایا کسری خدمت به من تعلق میگیره.
مهران
|
France
|
۲۳:۴۳ - ۱۳۹۶/۰۹/۳۰
سلام
من الان سربازم و9ماه خدمت،پدرم زمان جنگ تو صنایع فولاد اهواز کار میکرد ایا صنایع فولاد هم جز این بخشنامه جدید کسر خدمت محسوب میشه???
لطفا جواب بدین خیلی حیاتیه
ممنون
نوروز ابراهیمی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۱ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۹
بیشتر در این مورد مطلب بذارید ممنون
نوروز ابراهیمی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۱ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۹
سلام خسته نباشین پدر من ۳۵ درصد جانبازی داره ۲۵ درصد واسه داداشم گرفته ببود معاف شد اون یکی داداشمم ۱۰ درصد گرف ولی یه هفته رفت فرار کرد میشه دوباره از ده درصد برام استفاده کرد
هادی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۹ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۹
با سلام
پدر من زمان جنگ نظامی بوده و نه ماه تو جبهه حضور داشته، که برای داداشم سه ماه کسری خدمت گرفتیم، میخاسم بدونم کسری خدمتی که الان هس ینی برا نه ماه نه ماه کسر، برا شش ماهی که مونده هم میتونیم کسری بگیریم؟
باتشکر
محسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۲۳ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۹
سلام.
من پدرم ۲۱ ماه ایثارگری دارن.بعلاوه مادرم همسر شهید هستن.متولد ۷۶ هستم.
میخواستم بدونم که آیا سهمیه ای از طرف مادرم به من تعلق میگیره که با تجمیع با ایثارگری پدرم بتونم شامل کسری بشم؟؟
ممنون میشم راهنماییم کنید.
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۷ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۷
میگم من اطلاعاتم رو ثبت کردم ،یه جا اشتباه شد،چطور میتونم ویرایشش کنم،چون به من میگن ،فعلا امکان ویرایش نیست
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۳ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۵
سلام...من ثبتنام کسری خدمت ایثارگری رو انجام دادم ....اما اطلاعات تاریخ حضور در جبهه رو اشتباه زدم...برای ویرایش به پلیس+۱۰ مراجعه کردم اما گفتن که ویرایش صورت نمیگیره...حالا من باید چیکار کنم؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۳ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۴
ممنون از اطلاعاتتون
امير
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۳ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۴
جوابش كي مياد؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۰ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۲
سلام دوستان من پدرم ۲۴ ماه حضور تو جبهه داشته و رزمنده بوده الان فوت شدن ۱ دونه برادر دارم که الان ۱۳ سالشه آیا باید برادرم رو هم ثبت نام کنیم تو این سایت یا خواه ناخواه برادرم معاف میشن؟؟؟
لطفا جوابمو بدید
طمراس مرادنیا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۹ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۰
سلام من 3ماه درزمان جنگ درجبهه شلمچه بصورت بسیجی درجنگ بودم درسال 75کارمند راه شهرسازی شدم حالافرزند پسرم می تواند ازکسرخدمت استفاده نماید.یاخودم می توانم ازتسهیلات استفاده کنم
حسین مزدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۱ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۹
جناب وظیفه عمومی من ماهی حدود 150 هزار پول اینترنت میدم چرا نباید بتونم خودم از منزل این اطلاعات رو وارد کنم حتما باید برم +10
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۵ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۹
سلام پدرم 15درصد جانبازی دارد و5ماه 15روز جبهه
ایا معافیت تعلق میگیرد
فراز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۴ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۸
سلام من پدرم ۱۶ماه خدمت کرده توو اهواز شهربانی سال ۶۶ ۶۷
ایا من کسری خدمت میگیرم متولد ۷۱ هستم
فرزاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۲ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۷
سلام پدرم 15 درصد جانبازی 7 ماه و 27 روزم رفته جبهه تک فرزندم..بسیجی برگه سبز دارم معاف میشم یا خیر
ثامر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۷ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۷
سلام
يعني الان متولدين ٧٠ نميتونن از اين قانون استفاده كنن؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۱ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۶
سلام

کسر خدمت ایثارگران چگونه است ؟
مهران
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۴ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۵
سلام .لطفا زمان اعلام نتایج را پیگیری کنید
چقدر طول می کشه نتایج معلوم شه؟
ALi
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۰ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۲
دو روزه هر پلیس + دهی میریم میگن سایت بسته است بعد تو سایت نظام وظیفه خبر زدن 500 نفر تا روز دوم ثبت نام کردن ، سایت ای استخدام زده 4900 نفر در صورتی که روز اول گفته بودن 200 نفر ثبت نام کردن ! ینی روز دوم بین 4700 تا 5300 نفر ثبت نام کردن ؟؟؟؟؟

اگه سایت بسته است چجوری این 4900 یا 500 نفر ثبت نام کردن ؟؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۰ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۲
سلام پدرم 15درصد جانبازی دارد و5ماه 15روز جبهه
ایا معافیت تعلق میگیرد
ناصر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۴ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۲
سلام.من الان ۱۴ماه خدمت کردم،پدرم ۱۵ماه ایثارگری داره الان میتونم از این شرایط استفاده کنم
رسول
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۴ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۲
سلام
من پدرم ۲۴ ماه سابقه جبهه داره . برای برادرم معافیت ۹ روز به ازای یک ماه رو استفاده کرده . الان من میتونم مابقی ۲۱ روز از ماه رو طبق قانون جدید استفاده کنم ؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۰ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۲
کسر خدمت ایثارگران چگونه است ؟
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۹ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۲
آقا این یعنی چی که کسانی که تصمیم دارند امریه بگیرن مشمول نمی‌شوند ، ما درخواست امریه دادیم ولی معلوم نیست قبول کنند یعنی اگر قبول نکنند باید دوسال بریم ؟!
جمشید سعیدی
|
United States
|
۰۲:۰۷ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۲
بنده بازنشسته اموزش و پرورش ،تک فرزند خود را فرستادم خدمت که الان حدودا پانزده ماه خدمت هست ، ،اما خودم دارای کارت ایثارگری و بمدت یک سال حضور در جبهه داشتم ، ،در حال اقدام و جور کردن مدارک برای استفاده از کسری خدمت فرزندان ایثارگر میباشم ، لازم به ذکر هست ،تک فرزند هست فرزندم ،شاید این علاوه بر اینکه بنده کارت ایثار دارم ،خود امتیازی محسوب بشود ،، بهرحال از لطف دست اندر کاران بسیار ممنون که بالاخره یک جایی کارت به کارت ام،،سپاس از توجه ای که خواهید کرد
hadi
|
United Arab Emirates
|
۲۰:۲۲ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۱
با سلام
ببخشید پلیس +10 ها از کی ثبت نام میکنن ؟
امروز 11 ام رفتیم گفتن فرمهاش و ابلاغش اومده ولی به ما نگفتن ثبت نام کنین.
abolfazl
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۸ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۱
من امروز رفتم پلیس +10 گفتن فعلا خبری نیس 4 روز دیگه سر بزنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۱ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۱
تا کی مهلت دارند؟
ش
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۱ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۱
متولدین ٧٢ یا خدمت هستن و یا توی غیبت به سر میبرن در هر صورت تا اجرا شدن این قانون نهایتا ۶ ماه کسرخدمت بگیرن بقیه هم که هیچ..
جلیل علیخواه اصل
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۶ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۱
با سلام خدمت بزرگواران ارتش جمهوری ه ایران اینجانب پدر ایسارگر هستم امروز 11اذررفتم پلیس +10 پسرم را ثبت نام معافیت سربازی فرزندان ایسارگری بکنم گفتن هنوز خبری نیست
Ali
|
United Arab Emirates
|
۱۲:۴۳ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۱
خوبه حالا دمشون گرم من بابام 28ماه منطقه بوده
علی گلستانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۱ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۰
سلام من متولد 74 هستم درحال خدمتم پدرم دوازده ماه منطقه داره میتونم از سهمیه استفاده کنم؟لطفا جواب بدید.
amir
|
United States
|
۱۱:۴۵ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۰
شرایطش چیهههه؟؟؟
بابا یکی جواب بده دیگ ای بابا چرا رسیدگی نمیکنین؟؟
amir
|
United States
|
۱۱:۴۲ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۰
شرایطش چیهههه؟؟؟
بابا یکی جواب بده دیگ ای بابا چرا رسیدگی نمیکنین؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۲ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۰
سلام
برادر بزرگم از کسر خدمت ایثارگری پدرم استفاده کرده (البته 8 ماه میتونست استفاده کنه اما تا کارهای مربوطه رو انجام دادیم طول کشید و فقط 2 ماه مانده بود سربازیش تموم بشه از این سهمیه استفاده کرد چون اون موقع میگفتن فقط شامل یک فرزند و اونم متولدین زیر 73 میشه) الان خودم متولد 73 هستم آیا میتونم استفاده کنم؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۱ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۹
سلام اموزش پدر جز سنوات حساب نمیشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۸ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۸
شرایطش چی هست ؟
امیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۷ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۸
چرا دولت هیچ تسهیلاتی برای ایثار گرانی که فرزند
دختر دارند فراهم نمی کند؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۳ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۸
تشکر از اطلاعات خوبتون
میلاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۳ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۸
با سلام
لطفا پاسخ دهید
من که پدرم 29 ماه جبهه داره و قطعا جزو 20 هزار نفر هستم ولی امریه دار هستم معاف میشوم یا نه!؟
گفته کسری نمیگیرند منظورش کسری زیر 24 ماهست یا کلا معاف نمیشیم!؟ اخه ما فقط تعهد دادیم که کسری استفاده نکنیم تعهد ندادیم که وسط خدمت معاف مستقیم شدیم از معافیت استفاده نکنیم!؟
میلاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۳ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۸
با سلام
لطفا پاسخ دهید
من که پدرم 29 ماه جبهه داره و قطعا جزو 20 هزار نفر هستم ولی امریه دار هستم معاف میشوم یا نه!؟
گفته کسری نمیگیرند منظورش کسری زیر 24 ماهست یا کلا معاف نمیشیم!؟ اخه ما فقط تعهد دادیم که کسری استفاده نکنیم تعهد ندادیم که وسط خدمت معاف مستقیم شدیم از معافیت استفاده نکنیم!؟
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۵ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۷
با سلام پدر بنده در زمان جنگ در نیرو های مصلح خدمت میکرده(صنایع دفاع) میخواستم ببینم احتساب سابقه ایثارگری برای برخی کارمندان دولت در زمان جنگ به من تعلق میگیره؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۲ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۷
خدا قوت که جانانه دفاع کردید.اجر شما با سالار شهیدان.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۸ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۷
ببخشید کسایی که شغل ازاد داشتن ودر مناطق جنگی بودن ادم نیستن که فقط کارمند دولت معافی میگیره
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۰ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۷
ایـــــــن کسری خدمتی شامل متولد 77کــــــــــه نمیشه اخه چرا؟
حمید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۷ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۷
دستتون درد نکنه خبرهای خوبی به جوآنها دادید ببیند آن موقع پدرانشان بدون هیچ چشمداشتی به جنگ با دشمن رفتند حالا فرزندهاشون استفاده میکنند. تو نیکی میکن و در دجله انداز
امین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۰ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۷
سلام
متولدین 74 به بالا هم شامل این قانون میشن ؟؟؟؟؟؟
لطفا راهنمایی کنید..
سیروس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۹ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۷
از سربازی
فردین ارزنده
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۹ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۷
باسلام خدا قوت بعرض برسانم بنده وامسال بنده بعدازقطع نامه بالای۱۳۶ماه مدت منطقه درمنطقه عملیاتی غرب کشور داریم تکلیف چیه بعرض برسانم ارتشی هستم ارگنهای دیگر درپایگاهای داخل شهر وکوه امتیاز ومعافیت برای بچه شان میگیرن ما ارتشیها چرا باید شرمنده باشیم
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۴ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۷
تورا خدا بگید به خاطر پایدار ماندن راه حضرت امام این سهمیه ها دانشگاه ، خدمت سربازی ، معافیت مالیاتی ، سهمیه استخدام و ... بردارند
علیرضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۲ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۷
همه معاف شدن الا من که شرایطشو دارم پدرم فوت کرده و من فقط پیش مادر پیر هستم اونوقت میگن برادر بزرگتر داری خبر ندارن اون به زور صبحشو شب میکنه تو این گرونی جامعه
ارسلان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۲ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۷
سلام
پدرم 28سابقه حضور در مناطق جنگی رو داشته
یعنی به ازای هر یک ماه جبهه یک ماه کسری دارم؟
و کلا معاف میشم؟
آموزشی رو باید برم؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۴ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۷
بیچاره افرادی که کارمند دولت نیستن !!!!!
توحید
|
United Arab Emirates
|
۱۸:۲۱ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۷
من ک تو غیبتم میتونم استفاده کنم
توحید
|
United Arab Emirates
|
۱۸:۲۱ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۷
من ک تو غیبتم میتونم استفاده کنم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۱ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۷
هزینه ثبت نام برای چی ؟
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر