کد خبر: ۶۳۵۰۳۰۳
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۹
مدیرکل طیور وزارت جهاد کشاورزی مطرح کرد:

مدیرکل طیور وزارت جهاد کشاورزی گفت: هیچ مشکلی برای تامین گوشت مرغ در کشور وجود ندارد و همه تدابیر لازم برای جلوگیری از نوسان در بازار مرغ و تخم مرغ انجام شده است.

به گزارشتدابیر لازم برای جلوگیری از نوسان در بازار مرغ انجام شده است گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان؛ با حضور اندیشمندان، کارشناسان و متخصصان ایران و کشور‌های هلند، فرانسه، اسپانیا، آلمان و استرالیا، راهکار‌های مقابله با بیماری آنفلانزا پرندگان در ایران، بررسی شد.

در نخستین کنفرانس بین المللی صنعت طیور کشور، مقامات وزارت جهاد کشاورزی و سازمان دامپزشکی و ۵۰۰ نفر از کارشناسان حضور داشتند.

هدف از تشکیل این نشست، بررسی راهکار‌های اجرائی مقابله با بیماری آنفلانزای پرندگان در ایران است.

همت زاده، دانشیار بخش ویروس شناسی دانشگاه آدلاید استرالیا، پدر بیماری آنفلانزا پرندگان، بعنوان میهمان ویژه، در سخنانی گفت، با توجه به تجربیات بدست آمده در کشور‌های دیگر، موضوع مهار بیماری آنفلانزا پرندگان در ایران، قابل انجام است و در صورت حمایت دولت جمهوری اسلامی ایران و همراهی بخش خصوصی می‌توان به سرعت، شاهد کاهش این بیماری بود.

وی در سال ۲۰۱۴ میلادی روشی آزمایشگاهی را که توانایی تشخیص و تمییز پرندگان واکسینه شده را از پرندگان درگیر با بیماری آنفلوآنزای پرندگان، ابداع نمود. این مورد قدمی بسیار مهم در کنترل این بیماری در مناطقی، چون جنوب شرقی آسیا محسوب می‌شود.

امینی مدیر کل طیور وزارت جهاد کشاورزی نیز در حاشیه این کنفرانس بین المللی در سخنانی با تشریح وضعیت تولید طیور در کشور، تاکید کرد، در حال حاضر هیچ مشکلی برای تامین گوشت مرغ در کشور وجود ندارد و همه تدابیر لازم برای جلوگیری از نوسان در بازار مرغ و تخم مرغ از سوی دولت، انجام شده است.

انتهای پیام/

راهکار‌های مقابله با بیماری آنفلانزا پرندگان در ایران، بررسی شد

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر