کد خبر: ۶۳۵۲۱۶۲
گروه : سیاسی » مجلس
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۸
جمالی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان:

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت:برخی پیش‌شرط‌ ها از سوی اتحادیه عرب برای مذاکره با ایران تکرار سیاست‌های نتانیاهو است.

طرح پیش‌شرط از سوی اتحادیه عرب تکرار سیاست‌های نتانیاهو است/بزرگتر از اتحادیه عرب نتوانسته برای ایران خط مشی تعیین کندمحمدجواد جمالی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در گفت‌وگو با خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ درباره پیشنهاد دبیر کل اتحادیه عرب مبنی بر مذاکره با جمهوری اسلامی ایران به منظور ایجاد ثبات در منطقه اظهار کرد: ایران همواره از گفتگو در جهت ایجاد صلح و ثبات در منطقه استقبال کرده و دست دوستی به سوی برادران مسلمان خود دراز خواهد کرد.

وی افزود: بدیهی است که انتظار ما از اتحادیه عرب به عنوان تشکلی در جهت ایجاد وحدت میان اعراب و مبارزه با رژیم صهیونیستی محقق نشده و کشورهای عضو این اتحادیه هیچ‌گاه نتوانسته‌اند موضع واحدی اتخاذ کرده و در جهت منافع مسلمانان قدم بردارند.

جمالی تصریح کرد: کشورهای عربی باید پیش از آن که پیشنهاد مذاکره با جمهوری اسلامی ایران را مطرح کنند، درک درستی از اوضاع منطقه به دست آورده و خود را در برابر آن مسئول بدانند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی بیان کرد: فلسفه به وجود آمدن اتحادیه عرب مبارزه با رژیم صهیونیستی و نظام سلطه است اما به نظر می‌رسد که اتحادیه مذکور همواره در جهت تحقق اهداف اسرائیل و آمریکا گام برمی‌دارد.

وی با اشاره به انگیزه اتحادیه عرب برای نشستن با ایران پای میز مذاکره اذعان کرد: اکنون کشورهای عضو اتحادیه عرب قدرت ایران را به خوبی درک کرده‌اند و به همین دلیل موضع خود را در برابر ما تغییر داده‌اند چرا که همگان به خوبی می‌دانند، دشمنی این اتحادیه با ایران امری بدیهی است.

جمالی گفت: البته تصمیمات این اتحادیه ثبات چندانی ندارد چرا که آنها در نهایت خود را با سیاست‌های فرامنطقه‌ای تطبیق خواهند داد لذا نباید حساب چندانی بر روی تصمیمات اتخاذ شده از طرف کشورهای عضو اتحادیه عرب باز کرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در پایان با اشاره به طرح برخی پیش‌شرط‌ها از سوی دبیر کل اتحادیه عرب به منظور مذاکره با ایران خاطرنشان کرد: به طور قطع طرح چنین مباحثی تکرار سیاست‌های نتانیاهو است لذا جمهوری اسلامی ایران هیچ شرط و شروطی را از سوی اتحادیه عرب نخواهد پذیرفت چرا که بزرگتر از آنها نیز نتوانسته‌اند برای ایران خط مشی تعیین کنند.

انتهای پیام/

آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ایرانسل
عجیب غریب
لیسانسه ها
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی