اسدی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان خبر داد

وجود 17 هزار معلول در 237 مرکز دولتی و خصوصی استان تهران

معاون امور توانبخشی بهزیستی استان تهران گفت: 17 هزار معلول جسمی و ذهنی در 237 مرکز نگهداری از معلولان در استان تهران نگهداری می شوند.

وجود 17 هزار معلول در 237 مرکز دولتی و خصوصی استان تهرانمحمدرضا اسدی معاون امور توانبخشی بهزیستی استان تهران در گفتگو با خبرنگار حوزه رفاه و تعاون گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ اظهار کرد: در حال حاضر در شهر تهران 3 مرکز دولتی برای نگهداری از معلولان تحت پوشش بهزیستی شامل مرکز هفت تیر ویژه دختران معلول با 55 مددجوی معلول جسمی بی سرپرست، مرکز وردآورد ویژه دختران معلول ذهنی با حدود 300 مددجو و در نهایت مرکز نارمک با 230 مددجوی دختر مشغول به فعالیت هستند و به این افراد خدمات مورد نیاز را ارائه می‌کنند.

وی ادامه داد: از مجموع 3 مرکز دولتی، 2 مرکز نگهداری از معلولان شامل مرکز نارمک و وردآورد در حال واگذاری به بخش خصوصی هستند و هم اکنون تعداد مجموع مراکز خصوصی نگهداری از معلولان در استان تهران شامل 234 مرکز است. 

معاون امور توانبخشی بهزیستی استان تهران خاطرنشان کرد: تمام مراکز دولتی و خصوصی در قالب شیفت های مختلف شامل شیفت روزانه، شبانه و مراقبت در منزل از معلولان نگهداری و انواع خدمات را به آن‌ها ارائه می کنند.

17 هزار مددجوی معلول در مراکز نگهداری از معلولان نگهداری می‌شوند

اسدی یادآور شد: آمار مددجویان معلولی که در مراکز نگهداری از معلولان نگهداری می شوند و خدمات دریافت می کنند، 17 هزار نفر است و بر اساس این آمار تعداد معلولان در مراکز دولتی قابل توجه نیست.

وی تصریح کرد: در مجموع 9 هزار نفر از مددجویان معلول یارانه ویژه مراکز نگهداری از معلولان را دریافت می کنند و به ازای نگهداری هر فرد معلول در مراکز تحت پوشش بهزیستی در مراکز روزانه ماهیانه مبلغ 360 تا 440 هزار تومان یارانه به مراکز فوق پرداخت می شود.

معاون امور توانبخشی بهزیستی استان تهران عنوان کرد: مراکز شبانه روزی نگهداری از معلولان به ازای نگهداری از هر معلول مبلغ 560 تا 680 هزار تومان با توجه به درجه مرکز یارانه دریافت می کنند.

انتهای پیام/

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار