کد خبر: ۶۳۸۶۳۰۲
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۰

کمیسر خاورمیانه‌ای کمیساریای بین‌المللی حقوق بشر گفت طرف‌های آمریکایی و صهیونیست از ناآرامی‌های اخیر در ایران سوء استفاده می‌کنند.

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از پایگاه اینترنتی النشره لبنان،  هیثم ابو سعید، کمیسر خاورمیانه‌ای کمیساریای بین‌المللی حقوق بشر و دبیرکل سازمان امنیت و اطلاعات اروپا گفت: حوادث اخیر در جمهوری اسلامی ایران نگران‌کننده است و شاهد نقض‌های خطرناکی از سوی برخی کشور‌ها در سطح منطقه و جهان هستیم.

به نوشته این پایگاه، ابوسعید گفت: «شعار‌هایی که در جریان اعتراضات ایران، سرداده شد، در برگیرنده خواسته‌های مردمی نبوده است. این شعار‌ها برای اصلاحات اقتصادی و بهبود وضع معیشتی نبوده است.»

او افزود: برخی اطلاعات موجود نشان دهنده آن است که شماری از افسران آمریکایی و اسرائیلی و برخی کشور‌های خلیج (فارس)، از شعار‌های مردمی و غیرسیاسی برای ایجاد اغتشاش و تبدیل آن به تحرکات امنیتی، بهره‌برداری می‌کنند. چه بسا این مسئله با هدف بر افروختن موضوعات فرقه‌ای برای دور زدن موضوع قدس و سرپوش گذاشتن بر واکنش‌های غافلگیرکننده بین‌المللی در قبال صاحبان طرح «قدس پایتخت اسرائیل» و همچنین برای فعال کردن مجدد طرح داعش در قالب پروژه برنامه‌ریزی شده «فتنه طایفه‌ای» اسلامی به نفع طرح صهیونیستی، از قبل برنامه‌ریزی شده باشد.

ابوسعید افزود: این تحرکات بر اساس منشور‌های بین المللی، نقض آشکار قوانین بین المللی است که دخالت در امور دیگر کشور‌ها را جایز نمی‌داند؛ آن هم پس از اظهارات غیرقابل قبول مسئولان آمریکایی که بر ضرورت حمایت از آنچه را که «انقلاب» خواندند، تاکید کردند.

به گفته ابو سعید، تحولات میدانی تحرکات کنونی (در ایران)، متشکل از اتاق عملیات میدانی است که مستقیما هدایت عملیات در مناطق غربی ایران را برعهده دارد و مقر آن در اربیل است. وی گفت: مدیریت این اتاق عملیات، بر عهده هیئتی متشکل از افسران ارشد غربی، اسرائیلی و عربی به همراه سه تن از مسئولان اصلی هدایت‌کننده این تحرکات و با حضور نماینده شخصی یکی از کشور‌های خلیج (فارس) است. مقر اتاق عملیات میدانی دوم هم که عهده دار هدایت عملیات در شرق ایران است، در شهر هرات افغانستان مستقر است. نظارت بر این اتاق هم با هیئتی متشکل از افسران اسرائیلی و عرب به همراه نماینده‌ای از گروهک «جیش العدل» و نمایندگانی از لیدر‌های این تحرکات (در داخل ایران) است.

النشره نوشت: بنا بر اطلاعات به دست آمده از دفتر هیثم ابو سعید کمیسر خاورمیانه‌ای کمیساریای بین‌المللی حقوق بشر، این تحرکات و اقدامات، نشان از تحرکی غیرمعمول و غیرعادی است و چه بسا اقدامی مشکوک است که در همه استان‌های ایران به صورت برنامه‌ریزی شده با مدیریت مرکزی هدایت می‌شود. از این رو، این اقدامات، تحرکی انفرادی یا شخصی یا به صورت خودجوش از سوی معترضان به اوضاع دشوار اقتصادی و معیشتی نبوده است.

انتهای پیام/

اظهارات کمیسر خاورمیانه‌ای کمیساریای بین‌المللی حقوق بشر درباره تحولات ایران

 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۸ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۳
باید مختصات دقیق پیدا کرد و دوتا موشک غیر قابل ردیابی نابودشون کنیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۸ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۳
باید مختصات دقیق پیدا کرد و دوتا موشک غیر قابل ردیابی نابودشون کنیم
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر