دانستنی های جالب درباره فرهنگ کشورهای مختلف

دانستن نکاتی درباره فرهنگ مردم کشورهای مختلف می تواند به شما کمک کند بتوانید رفتار درست تری در برابر آنها داشته باشید.

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛ شاید چیزی که به نظر شما خوب است در فرهنگ آنها خوب نباشد ، شاید ندانید حرفی که می زنید در فرهنگ مردم یک کشور زشت و زننده است و شاید حتی هدیه ای که برای میزبانتان در یک کشور دیگر خریداری می کنید به جای شاد کردن او اهانت آمیز باشد. با @Beautiful_world_2018 همراه باشید تا چند نکته ریز درباره فرهنگ مردم کشورهای مختلف بدانیم.

ژاپن

کشور ژاپن پر از دیدنی های طبیعی و بناهای تاریخی است. برای ژاپنی ها فضای داخل خانه با دنیای بیرون کاملا متفاوت است. برای آنها مهم است که با کفش وارد خانه شان نشوید. هرچند شاید بیشتر گردشگران غربی با چنین مشکلی مواجه شوند اما در هر حال مهم است که بدانید ژاپنی ها به این مساله بسیار اهمیت می دهند. ‏

روسیه

شاید شما از آن دسته افرادی باشید که برای تشکر از کسی برای او گل می خرید. این کار بسیار محترمانه است و همه از آن خوششان می آید اما بد نیست بدانید وقتی در روسیه می خواهید برای شخصی گل بخرید باید به تعداد آن توجه کنید. تعداد گلهایی که هدیه می دهید نباید فرد باشد چرا که معمولا دسته گل با تعداد فرد را برای مراسم عزاداری خریداری می کنند.

چین

در فرهنگ چینی ها احترام به بزرگسالان حرف اول را میزند. بنابراین اگر می خواهید از دربی وارد یا خارج شوید و شخص پیری پشت سر شماست محترمانه تر این است که بایستید و در را برای او نگه دارید که پیش از شما وارد یا خارج شود. چینی ها از این کار شما بسیار خشنود خواهند شد.

برزیل

در بسیاری از کشورها نشان دادن علامت دایره با انگشت شصت و سبابه به معنای تایید و کلمه OK است. اما برای برزیلی ها این حالت دست خیلی خوشایند نیست. بنابراین اگر به برزیل رفتید و خواستید چیزی را تایید کنید بهتر است از این علامت استفاده نکنید چرا که برای آنها اهانت آمیز خواهد بود.

آلمان

تبریک گفتن تولد در روز تولد اشخاص بسیار خوشحال کننده خواهد بود. اما گاهی ممکن است تولد کسی را یک روز جلوتر به او تبریک بگویید. اگر در آلمان هستید باید دقت کنید که تولد اشخاص را دقیقا روز تولدشان تبریک بگویید چرا که تبریک گفتن جلوتر از موعد برای آنها خوشایند نیست و حتی معتقد هستند بدیمن است و ممکن است منجر به مرگشان در سال پیش رو شود.

ترکیه

گردشگرانی که به ترکیه سفر می کنند دوست دارند قهوه معروف این کشور را امتحان کنند. اما مهم است که بدانید وقتی قهوه ترک می خورید نباید قهوه ای که ته فنجان نشسته است را بخورید. این کار بسیار مسخره خواهد بود حتی برای کافه دارها همانند جوک می ماند.

 

منبع:وب سایت طرفداری

انتهای پیام/

نکاتی که باید درباره فرهنگ کشورهای مختلف بدانیم

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر