کد خبر: ۶۳۹۷۰۰۴
گروه : اجتماعی » شهری
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۹
رسولی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان:

عضو شورای شهر تهران با اشاره به اینکه هدف از طرح جدید ترافیک رانت زدایی بوده، گفت: اگر به یک قشر سهمیه داده شود، اقشار دیگر هم متقاضی می‌شوند و وضعیت به شکل کنونی بر می‌گردد.

سهميه بندی به اقشار تغييری در طرح جديد ترافيک ايجاد نمی‌كندسید حسن رسولی عضو شورای شهر تهران در گفتگو با خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به اظهار نظر رئیس پلیس راهور‌ مبنی بر ابقای سهمیه طرح ترافیک پزشکان و خبرنگاران، اظهار کرد: در این باره اظهار نظر نمی‌کنم، اما مهمترین نقطه مثبت طرح جدید شهرداری تحقق عدالت اجتماعی و ارتقای کارآمدی آن است.

عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه اگر به یک قشر سهمیه داده شود، سایر اقشار هم متقاضی سهمیه خواهند بود، افزود: در این صورت وضعیت به شکل کنونی برمی‌گردد، اما مدیریت شهری نمی‌خواهد وضعیت فعلی ادامه یابد، زیرا باید مردم رانت زدایی از شهرداری را در عمل ببینند نه در شعار.

وی با اشاره به اینکه در سر فصل‌های تعیین عوارض اعضای شورا می‌توانند جهت گیری‌های خود را به نمایندگی از مردم اعمال کنند، گفت: اکثر اعضای شورا پس از اینکه طرح در شورای ترافیک تصویب شود و نقطه نظرات عملیاتی شورا توسط معاون ترافیک شهرداری لحاظ شود با این ایده رانت زدایانه‌ موافقت دارند، معتقدیم باید تصمیماتی در شورای شهر گرفته شود که مطابق با منافع اکثریت مردم باشد و هیچ وزیر، استاندار، قاضی و عضو شورای شهر نباید به شهروندان برتری داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه هر شهروندی که بخواهد وارد محدوده طرح ترافیک شود باید بر اساس تعرفه‌ای که در 3 بازه زمانی تعریف می‌شود با پرداخت عوارض وارد طرح شود، تاکید کرد: آنچه که در خصوص طرح ترافیک به شورا مربوط می‌شود، وضع عوارض برای طرح ترافیک و کارت‌های شناور است.

عضو شورای شهر تهران با تاکید بر اینکه اعضای شورا با کلیات طرح پیشنهادی از سوی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری مخالفتی نداشتند، افزود: معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در چند جلسه موضوع را در شورای ترافیک مطرح کرد و به گفته او شورای ترافیک هم با کلیات طرح موافقت کرده است. همچنین بازنگری در این طرح صرف نظر از ابعاد فنی، یک کار نوآورانه‌ است.

رسولی با اشاره به اینکه یکی از وعده‌های اعضای شورا در انتخابات جهت گیری برای شفاف سازی امور و مبارزه با رانت و برقراری انضباط مالی است، تاکید کرد: هیچ دلیلی وجود ندارد که اعضای شورا بتوانند از مجوز ورود به طرح ترافیک استفاده کنند، اما شهروندانی که به ما رای داده‌اند، چنین امکانی را نداشته باشند. هر کدام از اقشاری که برای ورود به طرح ترافیک امتیازاتی دارند، نباید هزینه این امتیازات را شهرداری پرداخت کند، زیرا شهرداری متعلق به عموم مردم است.

عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه کارت‌های شناور در اختیار کسانی است که به نوعی از نفوذ در ساختار قدرت برخورداند، تصریح کرد: اصلی ترین پیام این طرح این است که به صورت واقعی و غیر شعار‌ی حداقل در این حوزه شرایط برابر را برای همه شهروندان برقرار می‌کند.

 رسولی با بیان اینکه طرح پیشنهادی شهرداری طرحی ضد تبعیض است، گفت: موضع شورای شهر حمایت از کلیات طرح است و در بخش وضع عوارض هم خودمان تصمیم می‌گیریم.

انتهای پیام/

طرح جدید ترافیک ضد تبعیض است

آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ایرانسل
عجیب غریب
لیسانسه ها
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی