کد خبر: ۶۳۹۷۱۹۵
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۰
داوری مطرح کرد؛

سرپرست امور بین الملل سازمان غذاو دارو گفت: تنها ایران برچسب گذاری نشانگر‌های رنگی تغذیه‌ای را اجرا کرده است.

ایران؛ تنها مجری طرح برچسب گذاری نشانگر‌های رنگی تغذیه‌ایمجید داوری سرپرست امور بین الملل سازمان غذا و دارو اظهار کرد:  جلسه‌ای را با نماینده سازمان جهانی بهداشت (WHO) داشتیم که هدف  از این جلسه آشنایی با فعالیت‌های سازمان غذا و دارو در حوزه بیماری‌های غیرواگیر (NCD) بود.

وی افزود: در این جلسه 2 موضوع در حضور نماینده سازمان جهانی بهداشت ارائه شد که " مراقبت در مصرف فرآورده‌های غذایی در جهت کاهش بیماری‌های غیرواگیر" یکی از این موضوعات بود و برنامه‌های بسیار موثری درسازمان غذا و دارو انجام شده که این موضوع توسط کارشناسان اداره غذا  که نماینده سازمان جهانی بهداشت به خصوص در زمینه نشانگر‌های رنگی تغذیه‌ای تحت تاثیر قرار گرفت.

داوری گفت: نماینده سازمان جهانی بهداشت اذعان کرد که ایران تنها کشوری است که برچسب گذاری نشانگر‌های رنگی تغذیه‌ای را اجرا کرده است و شاید در کشور‌های دیگر نتوان این برنامه را به راحتی اجرا کرد.

معرفی دارو‌ها برای بیماران غیرواگیر

وی اظهار کرد: معرفی دارو‌ها برای بیماران غیرواگیر (NCD) موضوع دیگر مورد بحث در این جلسه بود که " برنامه‌های خود را در این حوزه تشریح کردیم؛ پوشش بیمه‌ای این داروها، افزایش پوشش بیمه‌ای دارو‌های سرطانی، پایین بودن قیمت دارو‌های دیابت و قلبی و عروقی در مقایسه با قیمت‌های جهانی از برنامه‌هایی بوده که ما در سازمان غذا و دارو انجام داده ایم.

سرپرست امور بین الملل سازمان غذا و دارو در پایان گفت: سازمان غذا و دارو در پیشگیری از بیماری‌های غیرواگیر و هم در مدیریت این بیماری‌ها برنامه های فعالی داشته است که به صورت مشروح به نماینده سازمان جهانی بهداشت ارائه دادیم.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر