کد خبر: ۶۳۹۷۴۹۹
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۶ - ۰۲:۳۸

مصر از روز شنبه در برخی مناطق شمال صحرای سینا مقررات منع رفت و آمد وضع خواهد کرد.

وضع مقررات منع رفت و آمد در شمال صحرای سینابه گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری فرانسه از قاهره، مصر از روز شنبه در برخی مناطق شمال صحرای سینا مقررات منع رفت و آمد وضع خواهد کرد. این تصمیم در راستای وضعیت اضطراری است که در اویل ماه ژانویه بار دیگر تمدید شد.

مقرارات منع رفت و آمد مادام که وضعیت اضطراری پابرجاست، از ساعت ۱۹ تا ۶ صبح در بخشی از شهر رفح در نزدیکی نوار غزه و از ساعت یک بامداد تا ۵ صبح در حوالی شهر العریش برقرار خواهد بود.

عبدالفتاح السیسی، رییس جمهور مصر در اوایل هفته گذشته دستور تمدید وضعیت اضطراری را صادر کرد. وضعیت اضطراری در مصر به دنبال دو انفجار تروریستی در ماه اوریل گذشته که منجر به کشته شدن ۴۵ نفر شد، وضع شد.

گروه تروریستی ولایت سینا وابسته به داعش تا کنون چندین حمله تروریستی در مصر انجام داده است که طی آن‌ها صد‌ها نظامی و غیر نظامی جان باخته اند. به دنبال حمله تروریست‌ها در ماه نوامبر گذشته به یک مسجد در شمال صحرای سینا که منجر به جان باختن ۳۰۰ نفر شد، رییس جمهور مصر به نیرو‌های مسلح این کشور دستور داد که ظرف مدت سه ماه به فعالیت‌های گروه‌های مسلح تندرو در سینا پایان دهند.

انتهای پیام/

مقررات منع رفت و آمد در صحرای سینا مصر

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر