کد خبر: ۶۴۲۰۱۴۶
گروه : یزد » یزد
تاریخ انتشار: ۱۰ بهمن ۱۳۹۶ - ۲۱:۱۳
مسئول اجتماعی معاون فرهنگی سپاه الغدیر استان یزدخبرداد؛

مسئول اجتماعی معاون فرهنگی سپاه الغدیر استان یزدگفت:بسیج تاکنون 300 میلیون تسهیلات برای مبارزه با اعتیاد در محلات تحت پوشش ارائه کرده است.

 به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یزد؛  بهنام کیان‌پورمسئول اجتماعی معاون فرهنگی سپاه الغدیر استان یزد با تشریح اقداماتی که برای پیشگیری و مبارزه با اعتیاد در قالب طرح کرامت انجام شده است گفت: بسیج تاکنون 300 میلیون تسهیلات برای مبارزه با اعتیاد در محلات تحت پوشش ارائه کرده است.

کیان‌پور با اشاره به اجرای طرح کرامت در استان یزد گفت: این طرح از سال گذشته در راستای اصلاح وضعیت محلات حاشیه‌ای که بیشتر در معرض مشکلات و آسیب‌های اجتماعی هستند با محوریت مقابله مردمی و محله محور با مواد مخدر و اعتیاد به اجرا درآمده است.

وی افزود: به صورت پایلوت شش محله حاشیه‌ای استان یزد، شامل حسن‌آباد در مرکز استان که خود شامل مریم آباد، حسن آباد و شهرک اتوبوسرانی است، همچنین محله اسکان در یزد، محله سلمان در شهرستان مهریز، محله علی‌آباد در شهرستان میبد، روستای رباط پشت بادام در شهرستان اردکان، محله محمدآباد در شهرستان بهاباد و روستای آسفیج جهت اجرای طرح جامع کرامت با هدف مبارزه با اعتیاد و همچنین محرومیت زدایی انتخاب شدند و محوریت کار با یکی از پایگاه‌های بسیج مستقر در محلات است.

وی گفت: آموزش‌های تخصصی و عمومی برای پیشگیری از اعتیاد و مبارزه به مواد مخدر در قالب طرح کرامت در این محلات انجام شده است که تقریبا نزدیک به ۲۰۰ نفر از جمله روحانیت، فعالان فرهنگی، شبکه‌های مردمی، دانش آموزان، دانشجویان، اصناف، کارگران، کارمندان و دیگر آحاد مردم از قشر‌های مختلف از این محلات از این آموزش‌ها بهره‌مند شدند.

کیان‌پور ادامه داد: از آغاز اجرای این طرح تاکنون ۲۳ نمایشگاه با موضوع اعتیاد و آسیب‌های آن و همچنین چندین همایش بین دستگاهی با همکاری سپاه الغدیر استان، ناجا، شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر و فرمانداران با موضوع اعتیاد، خانواده، تربیت فرزند و ... برگزار شده است.

وی با اشاره به تولید محتوا و محصولات فرهنگی در زمینه مبارزه با اعتیاد و آسیب‌های اجتماعی عنوان کرد: تعدادی فیلم، نماهنگ و کلیپ در این زمینه تولید شده و در اختیار مخاطبان در این محله‌ها قرار گرفته است و اجرای چند تئاتر، تولید مستند و تهیه و توزیع بروشور‌های فرهنگی و آموزشی از جمله اقداماتی بوده که در طرح کرامت انجام شده است.

مسئول اجتماعی معاون فرهنگی اجتماعی سپاه الغدیر استان یزد با اشاره به اقداماتی که در زمینه درمان اعتیاد در محلات انجام شده است، گفت: از مجموع ۱۱۲ معتادی که در این محلات شناسایی شده است ۴۶ نفر به کمپ ترک اعتیاد معرفی و تحت درمان قرار گرفته‌اند که در این زمینه شهرستان بهاباد موفق‌تر از دیگر محله‌ها عمل کرده است.

کیان‌پور با بیان اینکه دوره‌های آموزشی برای افرادی که اعتیاد را ترک کرده‌اند و همچنین خانواده‌های آن‌ها برگزار شده است، افزود: در مجموع ۳۵۰ نفر از این محلات در این دوره‌ها شرکت کردند که بیشتر شامل معتادانی که تحت درمان قرار گفته بودند و خانواده‌های آن‌ها بودند و همچنین علاقمندان به این دوره‌های آموزشی نیز از این دوره‌ها بهره بردند.

وی با بیان اینکه بسیج تاکنون ۳۰۰ میلیون تسهیلات برای مبارزه با اعتیاد در این محلات ارائه کرده است، تصریح کرد: با پیگیری و هماهنگی با شورای این محلات برخی اقدامات در حوزه عمرانی انجام گرفته است که از جمله آن‌ها می‌توان به آسفالت کوچه‌ها در محله حسن آباد و مرمت قنات‌ها و چاه‌های آب در بهاباد اشاره کرد.

مسئول اجتماعی معاون فرهنگی اجتماعی سپاه الغدیر استان با بیان اینکه طول اجرای طرح کرامت پنج ساله هست، ادامه داد: ان‌شاءالله سال آینده در قابل این طرح برخی پروژه‌ها از جمله ساخت سالن ورزشی، مرمت مساجد و ... در این محلات حاشیه شهر که کمتر مورد توجه هستند با هماهنگی با سایر دستگاه‌ها انجام می‌شود و با توجه به اعتباراتی که در سال آینده در نظر گرفته می‌شود این طرح در ۱۲ محله در استان اجرا می‌شود.

انتهای پیام/ ی

اقدامی برای پیشگیری و مبارزه با اعتیاد

 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر