کد خبر: ۶۴۲۰۶۵۴
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۱۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۱

دانش آموزان مستعد و برتر رودبار جنوب، جيرفت، كهنوج ، عنبرآباد و فارياب بورسیه تحصیلی طرح ملی مجموعه جهادی مهر رسانان مي شوند.

بورسيه دانش آموزان مستعد جنوب كرمانبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان، محمدرضا رفيعی مسئول مجموعه جهادی مهر رسانان گفت: دانش آموزان مستعد جنوب كرمان را بورسيه مي كنيم وي گفت: دانش آموزان امروز مدیران آینده هستند، بنابراین توجه به امر تعلیم و تربیت آن‌ها از اهمیت زیادی برخوردار است .


رفيعي با تاکید بر لزوم توجه هر چه بیشتر به دانش آموزان مناطق محروم، افزود : اینگونه مناطق معمولا سرشار از استعداد های و ظرفیت‌های نهفته‌ای هستند که با بها دادن به آن‌ها می‌توان افراد کارآمدی را برای آینده کشور تربیت کرد .


وی گفت: طرح ملي با هدف حمایت از دانش آموزان مستعد جنوب كرمان در سال جاری در مناطق کم برخوردار اجرا ميشود، شناسایی و حمایت از دانش آموزان مستعد و فراهم نمودن زمینه شکوفایی استعداد این دانش آموزان از اهداف این طرح است.


رفيعي با اشاره به اجرای این طرح از سال ٩٥ توسط مجموعه جهادي مهر رسانان به منظور حمایت از گسترش علم و فرهنگ در کشور به ویژه مناطق محروم و حاشیه شهرهای بزرگ اظهار کرد:‌ ایجاد زمینه لازم برای شکوفایی استعداد دانش‌آموزان و دانشجویان نخبه، تربیت نیروی انسانی متخصص و متعهد برای محرومیت‌زدایی و آبادانی، ترویج خودباوری و تقویت روحیه تلاش در بین عموم مردم به ویژه جوانان و نوجوانان و شناسایی و کمک به دانش‌آموزان بازمانده از تحصیل از اهداف این طرح است.


وی درخصوص برنامه‌های این طرح گفت:‌ اعطای بورسیه‌های تحصیلی به دانش‌آموزان و دانشجویان مستعد، اعطای جوایز تحصیلی و علمی،‌ دانش آموزان و معلمان به اردوي آموزشي تهران اعزام ميشوند و بهبود فضاهای آموزشی از طریق ساخت یا مرمت مدرسه، کتابخانه و خوابگاه در مناطق مختلف کشور به ویژه روستاها، ایجاد مدارس خصوصی(به ویژه مدارس دخترانه) در مناطق کم جمعیت با هدف ایجاد عدالت آموزشی، تقویت توان علمی و مهارت‌های حرفه‌ای مدیران و معلمان مدارس روستایی و برگزاری دوره‌های مهارت آموزی و كلاس هاي اقتصاد مقاومتي برای جوانان و خانواده ها و كمك به اشتغال خانگي از جمله اهداف طرح است.

رفيعي بیان کرد:‌ هم اکنون بیش از ٥٠٠ دانش‌آموز هنرجو و دانشجو در شش استان بويژه تهران ، گيلان، كرمانشاه، آذربايجان شرقي، يزد و خوزستان از خدمات متنوع طرح به ویژه دریافت کمک هزینه تحصیلی و مشاوره بهره‌مند هستند و بورسیه‌های پنج گانه طرح اعطا شد.


رفيعي عنوان کرد: خدمات طرح تنها به مسائل تحصیلی محدود نمی شود بلکه این طرح در حوزه خدمات اجتماعی و درمانی نیز ورود می کند تا دانش آموزان و خانواده های آنان بدون دغدغه فکری ، به کسب علم بپردازند.


انتهای پیام/س

 

حمایت از دانش آموزان مستعد جنوب كرمان

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر