کد خبر: ۶۴۲۱۶۷۵
تاریخ انتشار: ۱۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۲۳:۳۷

معاون فنی شرکت واحد اتوبوس رانی شهرداری تبریز،فعالیت ۹۶ دستگاه اتوبوس دوکابین و ۷ دستگاه اتوبوس تک کابین در سامانه بی آر تی در حال حمل و نقل مسافر می باشند.

فعالیت ۹۶ دستگاه اتوبوس دوکابین در سامانه BRT تبریزبه گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از تبریز؛رامین خدایی معاون فنی شرکت واحد اتوبوس رانی شهرداری تبریز، در این نشسست با اعلام اینکه در حال حاضر ۹۶ دستگاه اتوبوس دوکابین و ۷ دستگاه اتوبوس تک کابین در سامانه بی آر تی در حال حمل و نقل مسافر می باشند، ادامه داد: متاسفانه هنوز متولی نگهداری مسیر اتوبوس های تندرو در مجموعه شهرداری مشخص نیست و عدم رفع ایرادات آن باعث استهلاک سریع اتوبوس ها می شود.

وی همچنین با انتقاد از حصارکشی نامناسب، ایجاد مسیر های میان بر، در طول خط ویژه بی آر تی را مشکل اصلی در تهدید امنیت عابران پیاده و رانندگان اتوبوس خواند. در این نشست همچنین در ارتباط با لایحه واگذاری ۱۶۴ اتوبوس ملکی شهرداری به بخش خصوصی گفتگو شد.

اعضای کمیسیون ضمن موافقت با کلیات این لایحه، خواستار ارائه جزئیات آن از جمله نحوه واگذاری و شرایط دریافت کنندگان این اتوبوس ها برای دفاع در صحن علنی گردیدند.

کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک همچنین پس از دریافت پیشنهاد افزایش ۱۵ درصدی نرخ کرایه اتوبوس ها، در مخالفت با این افزایش، خواستار ارائه یارانه بیشتر به منظور ترویج فرهنگ استفاده از وسایط حمل و نقل عمومی گردیدند.

در این نشست مقرر شد کمیته های تخصصی کمیسیون، برای بررسی دقیق و تصمیم گیری بهتر در خصوص بهینه سازی حمل و نقل عمومی از خطوط اتوبوس رانی بازدید میدانی به عمل آورند.

 

انتهای پیام/خ

 

 فعالیت ۹۶ دستگاه اتوبوس دوکابین در سامانه BRT تبریز

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر