کد خبر: ۶۴۲۲۱۹۴
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۹

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی آذربایجان شرقی از ایجاد اشتغال برای یک هزار و 898 نفر در شهرک های صنعتی آذربایجان شرقی خبرداد.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از تبریز؛به نقل از روابط عمومی صنعت و معدن استان سیدمرتضی نیرومنداسکویی مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی آذربایجان شرقی گفت:در 10 ماه گذشته امسال با بهره برداری از 127 واحد تولیدی و صنعتی در داخل شهرک های صنعتی استان برای یک هزار و 898 نفر اشتغال ایجاد شده است.

وی افزود:برای بهره برداری از این واحدها حدود 2 هزار و 40 میلیارد ریال سرمایه گذاری شده است.

وی اظهار کرد: آذربایجان شرقی از لحاظ تعداد واحدهای بهره برداری شده در سال جاری رتبه 5 کشور را به خود اختصاص داده است.
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی آذربایجان شرقی با بیان اینکه در 10 ماه سال جاری 217 قرارداد واگذاری در شهرک های صنعتی استان بسته شده است، یادآوری کرد: تعداد قراردادها در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته 80 درصد افزایش یافته است.

نیرومند ادامه داد: در سال جاری در پی عقد این قراردادها 57 هکتار زمین صنعتی به سرمایه گذاران واگذار شده که این مقدار نسبت به مدت مشابه سال گذشته 20 درصد رشد یافته است.

وی گفت: در سال جاری پرونده 109 قرارداد راکد به مساحت 64 هکتار در شهرک های صنعتی استان طی 8 جلسه هیات داوری و حل اختلاف رسیدگی و نسبت به تعیین تکلیف آن ها تصمیم گیری شد.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی آذربایجان شرقی اظهار کرد: از این تعداد برای 66 قرارداد به مساحت 40 هکتار رای فسخ صادر که از این تعداد برای 20 هکتار رای قطعی صادره شده و این زمین ها به متقاضیان جدید سرمایه گذاری واگذار شده است.

نیرومند افزود: برای 35 فقره قرارداد راکد نیز مهلت داده شده تا سرمایه گذاران نسبت به عمل به این قرارداد اقدام کنند.

وی با اشاره به عملکرد موفق این شرکت در فسخ قرارداد های راکد در سطح کشور گفت: این شرکت در پنج ماه گذشته بین استان های کشور از لحاظ تعداد جلسات داوری در خصوص قراردادهای راکد رتبه اول کشور را به خود اختصاص داده بود.

آذربایجان شرقی دارای 54 شرکت و ناحیه صنعتی بوده که این تعداد شامل 37 شهرک و 17 ناحیه صنعتی است.

در شهرک ها و ناحیه های صنعتی استان حدود یک هزار و 829 واحد صنعتی فعال است و بیش از 50 هزار نفر در آن ها مشغول به کار هستند.

انتهای پیام/ش

وجود 37 شهرک و 17 ناحیه صنعتی در آذربایجان شرقی

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر