کد خبر: ۶۴۲۲۷۸۴
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۹:۳۶
استاندار آذربایجان غربی؛

استاندار آذربایجان غربی گفت:برای احیای دریاچه ارومیه ۹۵ میلیارد مترمکعب آب از سد چپرآباد وارد دریاچه ارومیه می‌شود.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان  از ارومیه؛محمد مهدی شهریاری استاندار آذربایجان غربی پنج شنبه شب در نخستین نشست خبری که در سالن جلسات استانداری برگزار شد، با اشاره به موقعیت‌ها و ظرفیت‌های ویژه استان آذربایجان غربی در کشور گفت:آذربایجان غربی باوجود ثروت‌هایی که در دل خود جای داده است در سطح کشور شناخته نیست.

وی با اشاره به اینکه خبرنگاری شغل خطیری در جامعه است افزود:با توجه به توانایی های اصحاب رسانه‌ی آذربایجان غربی می توان شاهد رشد اقتصادی و شکوفایی در استان بود.

استاندارآذربایجان غربی با اشاره به تغییر مدیران کل استان افزود:روند تغییر مدیران نیازمند پروسه خاصی است که در حال انجام هست و تلاش می‌شود مدیرانی را انتخاب کنیم که در رشد و توسعه استان موثر باشند.

وی با اشاره به اینکه در ماه آینده ۵۶ نفر در استانداری بازنشست خواهند شد افزود:توجهی به حاشیه‌های موجود در انتخاب مدیران استانی ندارم و بر اساس تخصص، تعهد و همفکری دولت مدیران کل را انتصاب خواهم کرد.

شهریاری با اشاره به آخرین وضعیت دریاچه ارومیه گفت:بالغ بر یک هزار میلیارد تومان اعتبار برای احیای دریاچه ارومیه از طریق پروژه کانی سیب هزینه شده است و مقرر شده از طریق سدچپرآباد ۹۵ میلیارد مترمکعب آب وارد دریاچه ارومیه شود.

استاندار آذربایجان غربی با اشاره به اخراج ۳۲ نفر ازنیرو‌های استخدام شده‌ی خانه جوان گفت: متاسفانه این افراد با استفاده از روابط خویشاوندی وارد خانه جوان شده بودند و حق سایر افراد را ضایع کرده بودند.

شهریاری  با اشاره به سفر‌های هیئت‌های اقتصادی اروپا به استان گفت:قبل از برجام زمانی که من سرکنسول کشورمان در فرانکفورت آلمان بودم مسئولین اروپایی جواب تلفن مان هم نمیدادند، اما بعد از برجام جلوی درب اتاق مان صف می‌کشیدند.
 
وی ادامه داد:سرمایه گذاران جایی سرمایه گذاری می‌کند که ثبات و آرامش داشته باشدو زیرساخت‌های آن آماده باشد، لازم است ۳۰ هیئت اقتصادی به جایی سفرکنند تا بالاخره ۵ هیئت بخواهند سرمایه گذاری کنند.
 
استاندار آذربایجان غربی افزود:هیئت‌های جدید اقتصادی در ماه‌های آینده برای مطالعه و ارزیابی توجیه اقتصادی جهت سرمایه گذاری در آذربایجان غربی به استان مان سفر خواهند کرد.
 
شهریاری با اشاره به استفاده از بانوان و جوانان در پست های مدیریتی  افزود:توجه ویژه ای نسبت به استفاده از ظرفیت جوانان و بانوان توانمند در پست های مدیریتی وجود دارد و ۳۰مدیران و معاونین ادارات کل را جوانان و بانوان تشکیل خواهند داد.
 
استاندار آذربایجان غربی در خصوص لزوم توجه به زبان و اقوام در استان گفت:برای زبان‌های مختلف در استان برنامه‌هایی داریم و باید در مراکز علمی و آموزشی به آن‌ها توجه ویژه ای شود.
 
وی ادامه داد:آذربایجان‌غربی شرایط مرزی و قومیتی ویژه‌ای دارد که نباید به این مسائل دامن زد.

شهریاری با اشاره به مشکلات ورزشی استان ادامه داد:حل مشکلات ورزش استان از الویت ها و سیاسیت های استان است.
 
وی گفت:از تیم های ورزشی استان که می توانند نام آذربایجان غربی را در کشور مطرح کنند،حمایت می کنیم.
 

انتهای پیام/ن.م

نخستین نشست خبری استانداری آذربایجان غربی برگزار شد

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر