کد خبر: ۶۴۲۳۰۴۳
تاریخ انتشار: ۱۳ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۴:۴۴

مقامات دو جنبش فتح و حماس بار دیگر در اجرای یکی از مفاد توافقنامه آشتی ملی ناکام ماندند.

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری فرانسه، مقامات دو جنبش فتح و حماس بار دیگر در اجرای یکی از مفاد توافقنامه آشتی ملی که در اکتبر سال 2017 با نظارت مصر میان طرفین به امضا رسید، ناکام ماندند.

بر این اساس، دو جنبش فتح و حماس توافق کرده بودند تا یکم فوریه سرنوشت دهها هزار کارمند دولت در نوار غزه را تعیین کنند اما تاکنون درباره این موضوع که یکی از مفاد توافقنامه آشتی ملی است، توافقی میان آنان حاصل نشده است. این اولین شکست مقامات فتح و حماس در روند اجرای توافقنامه آشتی ملی نیست.

فتح و حماس همچنین تاریخ 10 دسامبر 2017 را تاریخ نهایی برای تحول کامل اداره نوار غزه به تشکیلات خودگردان فلسطین تعیین کرده بودند اما دولت تشکیلات خودگردان فلسطین به ریاست رامی حمد الله تاکنون نتوانسته است قدرت و مسئولیت کامل اداره این منطقه را به دست گیرد و جنبش حماس همچنان زمام امور را در دست دارد.

باسم نعیم از رهبران جنبش حماس، دولت تشکیلات خودگردان فلسطین را به عقب نشینی بی دلیل در ارتباط با پرونده حل مسئله کارکنان دولت در نوارغزه متهم کرد.

نعیم گفت جنبش حماس از هیچ تلاشی برای پایان دادن این پرونده و حذف همه موانعی که در برابر آن قرار دارد، دریغ نمی کند اما در مقابل، جنبش فتح و تشکیلات خودگردان دولت فلسطین برای حل این مسئله کارشکنی می کنند.

انتهای پیام/

توافقنامه آشتی ملی جنبش فتح و حماس در آستانه فروپاشی

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر