کد خبر: ۶۴۲۳۰۶۳
تاریخ انتشار: ۱۳ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۸:۱۳

معاون نمایندگی ایران در سازمان ملل برنامه‌های کشورمان در زمینه مبارزه با فقر را تشریح کرد.

به گزارش حوزه سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ اسحاق آل حبیب سفیر و معاون نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد در نیویورک طی سخنانی در پنجاه و ششمین نشست کمیسیون توسعه اجتماعی این سازمان اظهار داشت: علی‌‎رغم گام های مثبتی که در سطح جهانی برای مبارزه با فقر برداشته شده، تعداد زیادی از مردم در گوشه و کنار جهان در فقر شدید به سر می برند.

سفیر کشورمان ضمن اشاره به وجود منازعات و بی ثباتی به ویژه در خاورمیانه، بر تاثیر این منازعات در تشدید فقر بویژه برای زنان و کودکان تاکید کرد.

آل حبیب ضمن تاکید بر اهمیت و اولویت مبارزه با فقر در حوزه توسعه اجتماعی، بیان کرد که این موضوع نباید عاملی برای اعمال فشارهای سیاسی باشد.

وی افزود که اعمال تحریم های غیرموجه اقتصادی مانع دستیابی به اهداف توسعه ای بوده و با حق توسعه مغایرت دارد.

معاون نمایندگی کشورمان اضافه کرد: جمهوری اسلامی ایران با اتخاذ رهیافت های مختلف، برنامه های مبارزه با فقر را در قالب ششمین برنامه پنج ساله توسعه ملی و همچنین برنامه و طرح های دیگر پیگیری و اجرا کرده و قوانینی را در این زمینه به تصویب رسانده است.

در همین چارچوب، وی به برخی تجربه های موفق کشورمان از جمله فعالیت کمیته امداد امام خمینی (ره) و بنیاد برکت در یاری رساندن به مستمندان، ایتام، خانوارهای تک سرپرست زن، و همچنین بهبود کسب و کارهای خانوادگی اشاره کرد.

پنجاه و ششمین نشست سالانه کمیسیون توسعه اجتماعی سازمان ملل متحد از 29 ژانویه آغاز و تا 7 فوریه ادامه خواهد داشت. نشست امسال کمیسیون توسعه اجتماعی به طور خاص به «راهبردهای ریشه‌کنی فقر به منظور تحقق توسعه پایدار برای همه» می‌پردازد.

انتهای پیام/

 

 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر