کد خبر: ۶۴۲۳۷۳۹
گروه : اصفهان » اصفهان
تاریخ انتشار: ۱۳ بهمن ۱۳۹۶ - ۲۰:۲۸

رئیس اداره بهزیستی شهرستان خمینی‌شهر گفت:حدود 10 هزار نفر تحت پوشش بهزیستی شهرستان خمینی‌شهر هستندکه حدود 400 نفر در مراکز شبانه‌روزی معلولان جسمی، معلولان حرکتی، معلولان ذهنی، سرای سالمندان، بیماران اعصاب و روان و... زیر نظر بهزیستی نگهداری می‌شوند.

 به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،داوود ترابی  اظهار کرد: همزمان با ایام دهه مبارک فجر، هشتمین همایش مؤسسه خیریه همیاران بهزیستی شهرستان خمینی‌شهر با حضور خیران و مسؤولان برگزار شد که خیران برای حمایت از جامعه هدف این مؤسسه نزدیک به 300 میلیون تومان به صورت نقدی و تعهدی و همچنین زمینی به ارزش حدود یک میلیارد تومان برای انجام امور خیریه‌ای این مؤسسه همیاران بهزیستی کمک کردند.

وی افزود: باتوجه به شرایط خمینی‌شهر و جمعیت 350 هزار نفری این شهرستان، حدود 6 هزار و 500 معلول تحت پوشش بهزیستی این شهرستان هستند که حدود 110 نفر از آنان بر اثر مشکلات اجتماعی مانند سقوط از بلندی یا تصادفات رانندگی قطع نخاع شده‌اند.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان خمینی‌شهر گفت: حدود 2 هزار و 500 خانواده توسط زنان سرپرست خانوار که به دلایل متعددی سرپرست خود را از دست داده‌اند یا به علت بیماری خاصی سرپرستانشان از کار افتاده شده‌اند، اداره می‌شود.

وی با بیان این که در حدود 10 هزار نفر تحت پوشش بهزیستی شهرستان خمینی‌شهر هستند، ادامه داد: حدود 400 نفر در مراکز شبانه‌روزی معلولان جسمی، معلولان حرکتی، معلولان ذهنی، سرای سالمندان، بیماران اعصاب و روان و... زیر نظر بهزیستی نگهداری می‌شوند.

ترابی با بیان این که حدود 9 هزار نفر از جامعه تحت پوشش بهزیستی خمینی‌شهر نابینا، ناشنوا یا معلول جسمی-حرکتی هستند، خاطرنشان کرد: خانواده‌ای که دارای بیمار قطع نخاعی باشد، ماهیانه حداقل 500 هزار تومان هزینه دارو و درمان دارند و با مستمری 53 هزار تومانی بهزیستی نمی‌توانند مشکلات خود را حل کنند.

وی اذعان داشت: اگر خیرین نبودند، قطعاً سازمان بهزیستی به گِل می‌نشست و قطعاً مردم هستند که این مجموعه را مدیریت می‌کنند؛ سازمان بهزیستی موظف است با کمک معاونت مشارکت‌های مردمی هزینه‌های لازم را جمع‌آوری کند که امیدواریم بتوانیم پایان سال خوبی را برای این مجموعه داشته باشیم.

رئیس بهزیستی خمینی‌شهر تأکید کرد: تصمیم بر این است که حدود 2 هزار و 500 سبد کالا به خانواده‌های نیازمند خمینی‌شهری اهدا شود و با توجه به اینکه حدود 90 میلیون تومان از هزینه‌های دارویی برای درمان معلولان تأمین نشده، باید بتوانیم با مساعدت خیران این میزان را تأمین کرده تا قسمتی از مشکلات جامعه هدف بهزیستی این شهرستان حل شود.

 

انتهای پیام/م

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر