کد خبر: ۶۴۲۳۸۶۶
تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۸:۰۰
با مخترعین ایرانی؛

یکی از شرکت‌های دانش بنیان موفق به تولید دستگاهی شده است که به وسیله فناوری نانو از محیط زیست محافظت می‌کند.

شرکت‌های دانش بنیان به کمک محیط زیست آمدندبه گزارش خبرنگار حوزه فن‌آوری‌های نوین گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛  شر‌کت‌های دانش بنیان از اهمیت بسیار زیادی در کشور برخوردار هستند و با اختراعات روزمره جوانان نخبه در این شرکت‌ها و همچنین به واسطه طرح‌های مبتنی بر دانش سبب رشد و پیشرفت کشور می‌شوند.

باشگاه خبرنگاران جوان در نظر دارد به معرفی محصولات دانش بنیان بپردازد که توسط این شرکت‌ها تولید شده است.

یکی از شرکت‌های دانش بنیان موفق به تولید استارت آپی در حوزه نانو تکنولوژی شده است که به تصفیه پساب می‌پردازد و سلامت محیط زیست را تضمین می‌کند.

مدیر این شرکت دانش بنیان در گفت‌وگو با خبرنگار  حوزه فن‌آوری‌های نوین گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ در خصوص این استارت آپ اظهار کرد: در زمینه تصفیه آب و پساب به صورت صنعتی موفق به تولید استارت آپی شده ایم که آب شور دریا را تصفیه می‌کند.

وی در خصوص چگونگی کارکرد این دستگاه گفت: آب دریا غیرقابل شرب است و باید شیربن شود، اما متاسفانه همین شیرین سازی آب با پساب بسیاری همراه است و اغلب شرکت‌ها این پساب را که بسیار هم شور است در دریا رها می‌کنند و جان هزاران موجود ریز دریایی را هم به خطر می‌اندازند.

تلاش برای جلوگیری از تخریب محیط زیست آبی

مدیر این شرکت دانش بنیان ادامه داد: اگر بخواهیم از این موجودات محافظت کنیم باید این پساب شور را هم تصفیه کنیم استارت آپ ما این پساب را جمع می‌کند و آن‌ را تصفیه می‌کند که در این حالت دیگر هیچ موجودی از شوری بیش از اندازه پساب از بین نمی‌رود.

وی با اشاره به اینکه پساب تبدیل به پسماند می‌شود، یادآور شد: پساب تصفیه شده به ماده جامدی تبدیل می‌شود که این مواد جامد در صنعت کاربرد بسیاری دارند یعنی این استارت آپ هم از محیط زیست محافظت می‌کند و هم سبب رونق صنعت کشور می‌شود.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر