کد خبر: ۶۴۲۴۲۴۳
تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۲

استاندار خراسان شمالی گفت:استان خراسان شمالی در جذب اسناد خزانه رتبه نخست را کسب کرد.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بجنورد؛ محمدرضا صالحی استاندار خراسان شمالی در یازدهمین نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان با بیان اینکه خراسان شمالی امسال رتبه نخست جذب اسناد خزانه را به خود اختصاص داده است، افزود: امروز استان در مباحث و شاخص های مختلف اقتصادی رتبه های برتر را کسب می کند اما فاصله استان از نقطه مطلوب دور است و بنابراین با ادامه این مسیر و افزایش هم افزایی باید فضای توسعه ای استان بهبود یابد.

وی گفت: دستگاه های اجرایی باید طرح ها و اولویت های مربوط به تهاترهای مالیاتی افراد را پیگیری کنند چرا که برای سال آینده 100 هزار میلیارد تومان اعتبار در قانون بودجه برای پرداخت بدهی دولت به پیمانکاران و تامین اجتماعی پیش بینی شده است و در این راستا کارگروهی در استان برای بهره مندی از این فرصت تشکیل خواهد شد.

صالحی خطاب به مدیران دستگاه های اجرایی تاکید کرد: باید تا 22 بهمن ماه وضعیت تفاهم نامه مابین تمامی دستگاه های اجرایی و سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان مشخص شود و اگر دستگاهی امکان یا توان جذب اعتبارات را در بخش تعریف شده ندارد، با ذکر دلیل اعلام کند تا با بررسی وضعیت و بنابه پیشنهاد همان دستگاه تغییر پروژه یا دستگاه اتفاق بیفتد.

وی تاکید کرد: 22 بهمن آخرین فرصت اعلام تمامی دستگاه های اجرایی است و با اتمام زمان اعلام شده استان مستقیما برای جابجایی بودجه ها با رعایت حق تقدم دستگاهی و موقعیت جغرافیایی شهرستان ها ورود می کند چرا که برگشت اعتباری با هر دلیلی به هیچ عنوان قابل قبول نیست.

صالحی همچنین تصریح کرد: دستگاه های اجرایی پیگیر جذب اعتبارات جاری و تملک دارایی خود از وزارتخانه های متبوع باشند و همچنین مدیران استانی و فرمانداران برای سال 97 اولویت های عمرانی خود را اعلام کنند.

وی از پرداخت تسهیلات در بخش مسکن خبر داد که 50 درصد آن از محل منابع بانکی با سود 18 درصد و 50 درصد مابقی منابع دولتی با کارمزد صفر درصد خواهد بود و در ادامه گفت: کار به شکل کارفرمایی نیست بلکه زمین را دولت تهیه و با سرمایه گذار قرارداد منعقد می کند و پس از اتمام کار سرمایه گذار سود مالی خود را برده و سود دولت ارتقای کیفی سطح زندگی مردم خواهد بود.

وی اشاره داشت: در بحث ناوگان شهری برنامه این است که تا سال 1400 تمامی ناوگان های ما نوسازی شوند و برنامه های مختلف برای تحقق این هدف در شهرداری ها و اداره کل راه و شهرسازی مشخص شود.

صالحی با تاکید بر توجه مدیران استانی بر تقویت و توسعه طرح اشتغال مناطق روستایی و عشایری تصریح کرد: منابع مالی ارزان قیمت خوبی برای این کار در نظر گرفته شده است و در این مسیر باید طرح های اشتغال ما به سوی دانش بنیان و صادرات گرا بودن برای ایجاد اشتغال پایدار هدایت شود.

استاندار خراسان شمالی  با تعیین ضرب الاجل یک ماهه برای تصویب اسناد برنامه ششم توسعه خراسان شمالی گفت: تهیه برنامه ششم تکلیفی بر عهده استان‌ها است که با توجه به ابلاغ این برنامه در ابتدای سال 96 بایستی برای سال 97 این اسناد آمده باشد و بنابراین تمامی اسناد بخشی و فرابخشی باید در کارگروه ها مطرح و در شورای توسعه و برنامه‌ریزی استان برای تصویب، اعلام بشود.

وی افزود: 35 درصد جمعیت شهر بجنورد حاشیه نشین هستند بنابراین از نمایندگان مجلس می خواهم اگه ردیف اعتباری ویژه برای مناطق حاشیه نشین مشهد دوباره تعریف شد، برای بجنورد نیز تعریف شود.

انتهای پیام/آ

پرداخت بدهی پیمانکاران به امور مالیاتی با تهاتر

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر