کد خبر: ۶۴۳۲۰۲۴
تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۴

«شورای پناهجویان در نروژ» اعلام کرد که بر اثر جنگ و تروریسم در ساعتی ۵۰ نفر مجبور به ترک خانه‌های خود و آواره شدن در دیگر مناطق افغانستان می‌شوند.

هر ساعت ۵۰ نفر به آوارگان داخلی در افغانستان اضافه می شودبه گزارش حوزه افغانستان باشگاه خبرنگاران جوان، «شورای پناهجویان در نروژ» اعلام کرد که بر اثر جنگ و تروریسم در ساعتی ۵۰ نفر مجبور به ترک خانه‌های خود و آواره شدن در دیگر مناطق افغانستان می‌شوند.

براساس گزارش «شورای پناهجویان در نروژ» جنگ و تروریسم به باعث افزایش جمعیت میلیونی آوارگان داخلی افغانستان می‌شود و در سال گذشته میلادی هر روز به طور متوسط 1200 نفر مجبور به ترک خانه‌های خود در نتیجه ناامنی و تروریسم شدند.

بر این اساس شمار افزایش آمار آوارگان داخلی افغانستان در هر ساعت 50 نفر است، در حالی که در دو سال گذشته نیز یک میلیون افغان مجبور به ترک خانه‌های خود شدند.

«جین اگلند» دبیرکل این شورا نیز با تاکید درباره افزایش ناامنی‌ها در افغانستان گفت: از کشورهای اروپایی و کشورهای همسایه افغانستان خواست تا از اخراج و بازگرداندن پناهجویان افغان به این کشور خودداری کنند.

در گزارش شورای پناهجویان نروژ آمده است که اکنون افغانستان یکی از خطرناک‌ترین کشورها برای غیرنظامیان و امدادگران است و هر روز 10 غیرنظامی در این کشور کشته می‌شوند.

سال گذشته نیز بر اثر حملات خشونت‌آمیز در افغانستان 17 امدادگر خارجی در این کشور کشته و 34 نفر دیگر نیز زخمی شدند.

چنین حملاتی به نیروهای امدادگر نیز کار سازمان‌های حقوق بشری و حمایتی را مختل می‌کند و افراد کمتری به کمک‌ها دسترسی خواهند یافت.

به نوشته تسنیم، شورای پناهجویان در نروژ پیش از این نیز در گزارشی اعلام کرده بود که بیش از 70 درصد از پناهجویان افغان که از کشورهای اروپایی اخراج شدند به دلیل وضعیت وخیم امنیتی در افغانستان نیز آواره هستند.

انتهای پیام/

 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر