کد خبر: ۶۴۳۸۵۹۹
گروه : یزد » یزد
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۳
مدیرکل پست استان یزد خبرداد؛

مدیرکل پست استان یزد گفت: دوازدهم اسفندماه آخرین مهلت شرکت در مسابقه بین المللی نامه نگاری است.

مسعود دهقان مدیرکل پست استان یزد درگفتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یزد ؛ از اجرای مسابقه بین المللی نامه نگاری 2018 در این استان خبر داد و گفت: دوازدهم اسفندماه آخرین مهلت شرکت برای شرکت در این مسابقه است.

دهقان افزود: مسابقه بین المللی نامه نگاری 2018 به همت وزارتخانه های ارتباطات و فناوری اطلاعات، آموزش و پرورش، فرهنگ و ارشاد اسلامی و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار می ‌شود.

وی تاکید کرد: هیات داوران از میان نامه های ارسالی، نامه برتر را در سطح داخلی انتخاب و به منظور شرکت در رقابت بین‌ المللی به اتحادیه پستی جهانی (UPU) ارسال می‌ کند.

مدیرکل پست استان یزد بیان کرد: اتحادیه پست جهانی چهل و هفتمین دوره از مسابقات نامه‌ نگاری ویژه نوجوانان را در سطح بین المللی برگزار می‌ کند.

وی ادامه داد: این اتحادیه هر سال مسابقه نامه‌ نگاری ویژه نوجوانان را با هدف افزایش آگاهی این قشر از اهمیت نقش خدمات پستی در جامعه و نیز ترویج فرهنگ مکاتبه با انتخاب موضوعی خاص در سطح بین‌ المللی برگزار می ‌کند.

دهقان همچنین با اشاره به موضوع مسابقه سال 2018 گفت: این رقابت با عنوان 'تصور کنید، نامه ‌ای هستید که در زمان سفر می‌ کنید، قصد دارید چه پیامی به خوانندگان خود منتقل کنید' تعیین شده است.

مدیرکل پست استان یزد افزود: شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران نیز به عنوان عضو اتحادیه پستی جهانی در انجام این اقدام فرهنگی به طور فعال مشارکت می کند و این شرکت همپای سایر ادارات پست سراسر دنیا همواره کوشیده تا با ترغیب نوجوانان به شرکت در این مسابقه علاوه بر آشناسازی آنان به اهمیت نقش سرویس‌ های پستی در جامعه، در راستای ترویج فرهنگ نامه‌ نگاری موثر واقع شود.

وی با بیان اینکه موضوع انتخابی مسابقه نامه نگاری سال جاری بسیار مهم و جذاب بوده و انشای برگزیده می تواند در سطح بین المللی بسیار اثربخش باشد افزود: در همین راستا به منظور برگزاری هر چه بهتر این مسابقه فرهنگی و ترغیب حداکثری نسل نوجوان به شرکت در این رقابت جهانی، براساس هماهنگی های صورت گرفته با سازمان ها و نهادهای موثر در این زمینه، وزارت های ارتباطات و فناوری اطلاعات، امور خارجه، آموزش و پرورش و فرهنگ و ارشاد اسلامی و همچنین کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در این مسابقه با شرکت ملی پست همکاری می کند.

وی گفت: همچنین کمیته های استانی متشکل از سازمان های مشارکت کننده مسئولیت هماهنگی های لازم به منظور برگزاری مسابقه را بر عهده دارند.
دهقان افزود: بر اساس اعلام اتحادیه پستی جهانی، نوجوانان دارای حداکثر 15 سال می ‌توانند در این مسابقه به رقابت پرداخته و از جوایز ارزشمند آن بهره‌مند شوند و نامه ‌های ارسالی باید به صورت دست نویس و یک رو بوده و موارد مربوط به نامه‌ نگاری نظیر درج آدرس گیرنده و فرستنده، شماره تماس، تاریخ و امضای پایانی را رعایت کند.

وی تاکید کرد: نامه ها حداقل در 2 صفحه و حداکثر در چهار صفحه A4 باشد.

شرکت ملی پست به منظور تسهیل و تسریع فرایند ارسال، پاکت های ویژه ای را برای این مسابقه طراحی کرده که در دفاتر پستی و مراکز کانون فکری کودکان و نوجوانان و مدارس به صورت رایگان قابل تهیه است.

وی ادامه داد: شرکت کنندگان نامه های نوشته شده را در این پاکت ها که در قالب سرویس پست جواب قبول طراحی شده، قرار داده و بدون هیچگونه پرداخت وجهی به صندوق های پستی سطح معابر انداخته و یا به نزدیک ترین دفتر پستی تحویل دهند.

دهقان با اشاره به این موضوع که اتحادیه برای این رقابت جوایز ارزشمندی را در نظر گرفته است افزود: مدال‌ های طلا،‌ نقره و برنز به ترتیب به نفرات اول تا سوم بین المللی تعلق خواهد گرفت.

وی گفت: همچنین به دیگر انشا‌های برتر گواهینامه‌ و جوایزی اهدا خواهد شد.
مدیرکل پست استان یزد تصریح کرد: در سطح ملی نیز 22 نامه برتر تمبر طلا و نقره دریافت خواهند کرد و به 100 اثر بعدی جوایز ارزنده ای تعلق خواهد گرفت.

دهقان نوجوانان علاقمند و باذوق ایرانی را برای شرکت در این رقابت جهانی دعوت و اظهار امیدواری کرد: برنده مسابقه نامه نگاری 2018، یکی از نوجوانان فرهیخته ایرانی باشد.

وی گفت: علاقه‌ مندان برای شرکت در این مسابقه می‌ توانند به آدرس www.post.ir مراجعه کنند و همچنین علاقمندان می توانند آثار خود را به صندوق پستی 8811-15875، روابط عمومی شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران ارسال کنند.

انتهای پیام/ ی

دوازدهم اسفندماه آخرین مهلت شرکت در مسابقه بین المللی نامه نگاری

 

 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر