کد خبر: ۶۴۴۰۰۳۳
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۴
رئیس کل دیوان محاسبات کشور عنوان کرد؛

رئیس کل دیوان محاسبات کشور گفت: این دیوان به دنبال دست گیری و کمک به مدیران برای حراست دقیق از بیت المال است.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان، عادل آذر رئیس کل دیوان محاسبات کشور روز پنجشنبه در شورای اداری استان کرمان گفت :چارچوب جهان بینی حاکم بر دیوان محاسبات کشور مبتنی بر نظارت مستمر، پیشگرانه، هدایت گرانه و مقتدرانه است زیرا این دیوان وظیفه حراست از بیت المال را بر عهده دارد.

وی ادامه داد: معتقدم بخش عمده بیت المال سرمایه های اجتماعی کشور است که بروز و ظهور آن در مدیرانی است که در خط مقدم توسعه هستند.

عادل آذر بیان کرد: صیانت از مدیران به این معنا نیست که پس از تشکیل پرونده برای مدیران، از آنها دفاع کنیم بلکه باید تلاش کنیم مدیرانی که کار می کنند در مسیر صحیح و قانونی حرکت کنند و مشکل و آسیبی برای آنها ایجاد نشود.

وی عنوان کرد: در دیوان محاسبات کشور تلاش می شود به گونه ای اقدام کنیم که ضمن آنکه جرات و قدرت تصمیم گیری از مدیران گرفته نشود اما مقداری از سنگلاخ ها از مسیر راه مدیران برداشته شود.

رئیس کل دیوان محاسبات کشور گفت: دوره های آموزشی بر اساس موضوعاتی که بیشترین فراوانی را در پرونده های دیوان محاسبات کشور داشته اند را برنامه ریزی کرده ایم.

عادل آذر افزود: در حال حاضر به خصوص در موارد مربوط به حقوق های نجومی شهادت می دهم قاطبه مدیران ما آدم های پاک دست و دلسوزی هستند حتی کسانی که شاید چند پرونده در دیوان محاسبات داشته باشند و بخش عمده مشکلات ایجاد شده برای مدیران ناشی از برداشت نادرست از قانون، پیچیدگی های قانونی، تفسیر مخالف از هدف قانونگذار و ابهامات موجود و خلاء های قانونی است.

وی تصریح کرد: در دیوان محاسبات کشور به مدیران مشاوره می دهیم و تمام امکانات دانشی و کارشناسی ما در خدمت مدیران است.

رئیس کل دیوان محاسبات کشور ادامه داد: باور ما این است که قوانین ما ظرفیت های خوبی دارند که اجازه می دهند مدیران ما قدرت مانور و تصمیم گیری داشته باشند و این کار به شرط آن است که دستگاه نظارتی در کنار شما باشد و مشاوره دهد.

وی با تاکید بر اینکه دیوان محاسبات به دنبال مچ گیری نیست، گفت: این دیوان به دنبال دست گیری و کمک به مدیران برای حراست دقیق از بیت المال است.

رئیس کل دیوان محاسبات کشور از اقدامات انجام شده در استان کرمان تقدیر کرد و گفت: استان کرمان در حوزه اجرا در رتبه های بالایی از شاخص های دیوان محاسبات کشور است.

وی بیان کرد: هیات حسابرسی زمین خواری داریم و استان کرمان یکی از استان های خاص در این زمینه است و خواهشمندیم که این موضوع با دقت بیشتری رصد شود.

رئیس کل دیوان محاسبات کشور بر رعایت قانون نحوه تملک اراضی دولتی و نظامی در استان کرمان نیز تاکید کرد و گفت: رعایت مفاد شرایط عمومی پیمان نیز ضروری است.

وی بر ثبت اموال غیر منقول سازمان ها در سامانه مربوطه نیز تاکید کرد و افزود: یکی از گرفتاری های ما اسناد خزانه است و باید کمک کنیم این انضباط اقتصادی ایجاد شود.

وی اظهار کرد: در حل مشکلات و مسائل و در تحقق اقتصاد مقاومت نگاه ما باید به درون باشد و منتظر نباشیم که ببینیم در بیرون از کشور برای ما چه برنامه ریزی ای می کنند.

عادل آذر گفت: نیروهای غیر دولتی در دستگاه های دولتی به ویژه در پست های تصمیم گیری باید ساماندهی شوند که برآورد می شود 350 نفر در کشور اینگونه هستند.

وی بیان کرد: در حوزه معادن حسابرسی ما نشان می دهد بیش از اجازه داده شده در برخی پروانه ها، بهره برداری انجام می شود و نظام لازم را نداریم و از آنجا که این موارد انفال است باید این موضوع را جدی گرفت.

آذر با تاکید بر اینکه نظام محاسباتی کشور ما از کامل ترین نظام های محاسباتی دنیا است، افزود: در دیوان محاسبات کشور تلاش داریم در جایی که به کارایی افراد می انجامد، کمک کنیم.

انتهای پیام/ی

صحبت های رئیس دیوان عدالت اداری در کرمان

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر