با این 15 نکته طول عمر خود را افزایش دهید

طول عمر جزو مسائلی است که بسیاری از ما به آن فکر می کنیم. در این خبر با راز طول عمر برخی از این افراد آشنا شوید.

با این 15 نکته طول عمر خود را افزایش دهیدبه گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛ در حال حاضر بیش از 72 هزار آمریکایی داریم که وارد 100 سالگی شده اند. افرادی که حس می کردند 3 سال یا بیشتر، جوان تر از سن واقعی شان هستند (این گروه سن شان بالای 65 سال بود)، نسبت به افرادی که حس می کردند مثل سن واقعی شان یا پیر تر هستند، در دوره 8 ساله مطالعه، مرگ و میر کمتری داشتند. یافته ها بسیار قوی بودند، احساس پیرتر بودن با افزایش 41 درصدی مرگ و میر مرتبط بود. بر همین اساس نویسنده مطالعه به پزشکان توصیه می کند که به عنوان بخشی از معاینه سالانه از بیماران خود بپرسند احساس می کنند چند ساله هستند.

بر اساس مطالعه ای که در دانشگاه میشیگان روی افراد بالای 70 سال انجام شده است، زنانی که بیشتر میوه و سبزیجات مصرف می کنند، نسبت به سایرین در دوره 5 ساله مطالعه، 46 درصد مرگ و میر کمتری داشتند ( با ارزیابی سطح ترکیبات گیاهی خاص در خون ). ساکنین اوکیناوا در ژاپن که دارای بالاترین نسبت سنی در جهان هستند ( حدود 50 نفر در 100 هزار نفر در مقایسه با 20 نفر در آمریکا)، اثبات زنده ای برای افزایش طول عمر با مصرف سبزیجات هستند. افراد مسن در اوکیناوا در بیشتر عمر خود رژیم غذایی گیاهی دارند و اغلب، تمام عمر یا بخشی از عمر خود را در باغ ها زندگی کرده اند.

بر اساس مطالعه ای که در سال 2012 روی 243 داوطلب انجام شد و در یک مجله به چاپ رسید، افرادی که سن شان نزدیک به 100 سال است یک سری ویژگیهای اخلاقی مشترک دارند، از قبیل خوش بینی و خرسندی. به گفته دکتر روزان لیپزیگ استاد داروهای تسکین دهنده و بیماری های مرتبط با پیری در مدرسه پزشکی ایچان در مونت سینای نیویورک، سازگاری و انعطاف پذیری به شما کمک می کند از استرس و اضطراب دوری کنید و همین امر منجر به افزایش طول عمر شما می شود.

تحقیقاتی در دانشکده هاروارد نشان داد، افراد مسنی که سطح اسیدهای چرب امگا3 بالاتری در خون داشتند، نسبت به افرادی که سطح امگا3 در خون شان پایین تر بود، به طور متوسط حدود 2 سال بیشتر عمر می کنند. شرکت کنندگان مکمل روغن ماهی دریافت نمی کردند، فقط مقدار زیادی ماهی در رژیم غذایی شان بود که سرشار از امگا3 است.

ما می دانیم که داشتن رژیم غذایی مدیترانه ای (رژیمی که روی مصرف روغن زیتون، حبوبات، آجیل، غلات کامل، میوه ها، سبزیجات و ماهی تاکید دارد) با زندگی طولانی مرتبط است. ولی تحقیقات جدیدی که در هاروارد روی 4600 زن انجام شده نشان داده است که، تغذیه خوب روند پیری را کاهش می دهد. محققان بر اساس میزان نزدیکی سبک تغذیه افراد با این رژیم به آن ها امتیاز دادند، افرادی که بالاترین امتیاز را گرفته بودند، میزان پیری سلولی شان کم تر بوده است.

ساکنان ایکاریا در یونان، جزیره ای کوچک در مدیترانه با جمعیت سالمندان نزدیک به 100 سال، همگی خواب میان روز دارند و مشخص شده که برای سلامتی شان خوب است. مطالعه محققان هاروارد روی 23 هزار نفر به مدت 6 سال نشان داد، افرادی که به طور منظم 30 دقیقه خواب بعد از ظهر داشته اند، احتمال مرگ و میرشان بر اثر بیماری های قلبی 37 درصد کمتر از افرادی است که تمام روز را بیدار بوده اند.

مطالعه ای که در سال 2012 انجام شد اثبات کرد که آمادگی جسمانی در میان مدت می تواند میزان سلامت شما را در آینده پیش بینی کند. بعد از پیگیری سبک زندگی 19 هزار فرد میانسال مشخص شد، افرادی که آمادگی جسمانی بیشتری دارند احتمال کمتری برای پیشرفت آلزایمر، سرطان های خاص، بیماری های قلبی و دیابت نوع 2 در 70 سالگی و بعد از آن دارند. مردان که از سلامت جسمانی بهتری برخوردار بودند، سطح آمادگی جسمانی شان برابر با دویدن 1.6 کیلومتر در عرض 8 دقیقه و برای زنان در عرض 10 دقیقه بوده است. به گفته دکتر جرمی والستون  استاد جراحی دانشکده پزشکی جان هاپکینز، افرادی که فعالیت جسمانی خود را در طول دوره عمرشان حفظ می کنند، چه دویدن باشد چه راه رفتن یا دوچرخه سواری، طول عمر بیشتری دارند.

افرادی که احساس می کنند هدفی در زندگی دارند، در دوره 14 ساله مطالعه، مرگ و میر کمتری داشتند. دوست جدید پیدا کنید، سرگرمی جدیدی دست و پا کنید یا داوطلب انجام کاری شوید. دکتر والستون می گوید: عموی بزرگ من که در اواسط دهه 90 زندگی اش است، تقریبا هر روز در مغازه نجاری خود مشغول به کار است.

در مطالعه ای مشخص شد، زنانی که دور کمرشان 37 اینچ یا بیشتر بود نسبت به زنانی که دور کمرشان 27 اینچ یا کمتر بود، بعد از 40 سالگی، امید به زندگی شان 5 سال کمتر بود.

برای مردان دور کمر 43 اینچ یا بیشتر نسبت به افرادی که دور کمرشان 35 اینچ یا کمتر بوده، با کاهش 3 سال امید به زندگی در ارتباط بود. کم بودن سایز شلوارتان حتی به اندازه چند اینچ می تواند تاثیر زیادی بر سلامت شما داشته باشد. دکتر لپزیگ می گوید: من به بیمارانم توصیه می کنم تا حد ممکن به جای رانندگی، پیاده روی کنند.

احساس وابستگی به خانواده و دوستان، افراد را مشغول کرده و سلامت در کهنسالی را افزایش می دهد. کار کردن به تنهایی و در مسیر مخالف دیگران می تواند منجر به بیماری های مزمن شود. یکی از محققینی که برای مطالعه روی افرادی که عمری طولانی داشته اند، به سراسر جهان سفر می کند، در ساردینا ایتالیا، یکی دیگر از جزایر مدیترانه با جمعیت زیاد 100 ساله ها، کلید سلامت شان دوستی است. زندگی بسیار اجتماعی است، مردم روزانه یکدیگر را در خیابان ملاقات می کنند و از هم صحبتی با هم لذت می برند. روی هم حساب می کنند، اگر کسی بیمار شود همیشه همسایه ای برای کمک به او وجود دارد.

ارتباط در هر نوعی که باشد مهم است، ولی اگر افرادی که با آن ها در ارتباط هستید سالم و با انگیزه باشند می تواند تاثیر بسیار زیادی روی طول عمرتان داشته باشد. یک مجله پزشکی ادعا می کند که، اگر دوستان تان اضافه وزن پیدا کنند، شانس این که شما هم دچار افزایش وزن شوید، 57 درصد است. این یافته به این معنا نیست که دوستان تان را که از سلامتی کمتری برخوردارند کنار بگذارید، بلکه به دنبال فعالیت هایی برای تناسب اندام باشید که بتوانید با هم آن ها را انجام دهید.

نوشیدن یک تا دو فنجان چای به صورت روزانه برای قلب تان عالی است. چای سبز و سیاه حاوی کاتچین هستند که رگ های خونی را منبسط می کند. با این حال باید به جای استفاده از چای های آماده، خودتان چای درست کنید، در چای های آماده احتمالا بیشتر کاتچین موجود در چای قبلا حل شده، بنابراین اثری که بر سلامت قلب تان می گذارد، بسیار کمتر است. حواستان باشد که اضافه کردن شیر به چای می تواند اثر منفی بر سلامتی تان بگذارد. عسل هم به همین صورت است.

این نوشیدنی محبوب پر از کافئین بر خلاف چای کاملا برای سلامتی مضر است. مصرف نوشابه حتی یک بار در روز خطر سندرم متابولیک را دو برابر می کند که به نوبه خود منجر به بیماری های قلبی، دیابت و افزایش وزن می شود.

بدتر از آن این که شیرین کننده های استفاده شده در نوشابه (چه طبیعی و چه مصنوعی) می تواند تمایل جوانه های چشایی شما را برای خوراکی ها و نوشیدنی های شیرین بیشتر کند. به تله نوشابه های رژیم هم نیافتید چون تاثیر تقریبا یکسانی بر سلامتی تان دارند.

 

خانه خود را تمیز نگه دارید، همزمان بدن تان را سالم. روزانه یک ساعت را به انجام کارهای خانه سپری کنید، مثل جارو کردن یا شستن پنجره ها، این کارها تقریبا می توانند 300 کالری بسوزانند! بر اساس مطالعه ای که روی افراد بین 70 تا 90 سال انجام شد، اگر به این کارها عادت کنید، خطر مرگ را تا 30 درصد کاهش می دهید. به نظر می رسد انجام این کارهای ساده ارزشش را داشته باشد.

به نظر تصادفی می رسد، ولی ظاهرا خوردن خوراکی های بنفش رنگ می تواند در بهبود سلامتی تاثیر بسزایی داشته باشد. ما در مورد آبنبات یا بستنی های با طعم انگور صحبت نمی کنیم. ما در مورد خود انگور و بلوبری صحبت می کنیم. این میوه ها سرشار از پلی فنول است که می تواند خطر بیماری های قلبی و آلزایمر را کاهش دهد.خوردن بلوبری و انگور بنفش همچنین می تواند عملکرد مغز و حافظه را بهبود دهد، پس تا می توانید از این میوه ها بخورید.

منبع: سیمرغ
انتهای پیام/

نکاتی طلایی برای افزایش طول عمر

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر