شتاب در توسعه صنعتی و ایجاد اشتغال پایدار در ارسنجان

توسعه صنعتی و ایجاد اشتغال پایدارصنعتی مهمترین راهبرد توسعه شهرستان ارسنجان است.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز؛ احد فتوحی مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس در جلسه شورای اداری شهرستان ارسنجان گفت: زیرساخت مناسبی در شهرک صنعتی ارسنجان برای ایجاد واحد‌های جدید صنعتی و جذب سرمایه گذاران فراهم شده است.

وی افزود: برای حمایت از سرمایه گذاران و رونق شهرک صنعتی، برای نخستین بار مشوق‌های سرمایه گذاری تا سقف ۸۰ درصد درنظر گرفته شده است.

فتوحی ادامه داد: کاهش سهم نقدی به ۵ درصد با اقساط ۴۸ ماهه، از دیگر مشوق‌هایی است که در اختیار سرمایه گذاران گذاشته می‌شود.

وی بیان کرد: چنانچه سرمایه گذاران در این شهرک صنعتی بر اساس برنامه زمان بندی شده بتوانند واحد صنعتی خود را به بهره برداری رسانده و ایجاد اشتغال کنند، ۸۰ درصد از اسناد تعهدی آن‌ها بازگردانده خواهد شد که این موضوع نیز بستر مناسبی برای تشویق و ترغیب صنعتگران برای ایجاد تولید و اشتغال در این شهرک صنعتی فراهم خواهد کرد.

فتوحی با بیان این که همه زیرساخت‌ها برای استقرار واحد‌های صنعتی در این شهرک صنعتی ایجاد شده است افزود: شهرک صنعتی ارسنجان دارای امکانات زیربنایی نظیر آب، برق، گاز، شبکه فاضلاب و تصفیه خانه فاضلاب است و به زودی طرح آسفالت ورودی، شبکه روشنایی و تکمیل ساختمان نگهبانی در این شهرک صنعتی نیز به بهره برداری خواهد رسید.

مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس از سرمایه گذاران خواست با توجه به ظرفیت‌های موجود در شهرستان ارسنجان و وضعیت مناسب زیرساختی در این شهرک صنعتی و اختصاص مشوق‌های جدید سرمایه گذاری، از این فرصت برای ایجاد واحد‌های تولیدی و اشتغال پایدار صنعتی در این شهرستان استفاده کنند.

وی تصریح کرد: با توجه به ظرفیت‌های موجود در این شهرک صنعتی، اخیرا گروه سرمایه گذار خارجی و نیز سرمایه گذار داخلی برای سرمایه گذاری اعلام تمایل کرده اند که درحال مذاکره برای عقدقرارداد هستیم.

فتوحی با بیان این که شهرک صنعتی ارسنجان با مساحت ۶۶ هکتار، ظرفیت استقرار ۱۶۰ واحد صنعتی با پیش بینی بیش از ۸۰۰ نفر اشتغال زایی را دارد، تصریح کرد: هم اکنون ۶ قرارداد با سرمایه گذاران برای ایجاد واحد‌های تولیدی و صنعتی بسته شده که از این تعداد ۲ واحد با اشتغال زایی ۳۰ نفر در مرحله بهره برداری است.

فرماندارشهرستان ارسنجان نیز در این جلسه با اشاره به بروز خشکسالی در این شهرستان و کاهش شدید منابع آب، حرکت در مسیر توسعه صنعتی را از راهبرد‌های مهم به منظور ایجاد اشتغال پایدار اعلام کرد و گفت:در این زمینه از سرمایه گذاران حمایت‌های لازم درسطح شهرستان انجام می‌شود.

کاظمی در ادامه با اشاره به اختصاص مشوق‌های سرمایه گذاری، ازسرمایه گذاران خواست از این فرصت بی نظیر استفاده کنند.
واگذاری مدیریت ناحیه صنعتی فیجان به شرکت شهرک‌های صنعتی و نیز تکمیل زیرساخت‌ها در شهرک صنعتی ارسنجان از مهمترین خواسته‌های فرمانداردر این مراسم بود.

امام جمعه ارسنجان نیز با اشاره به اهمیت شهرک صنعتی درجذب سرمایه گذاری و توسعه صنعتی، ایجاد اشتغال را مهمترین دغدغه مسئولان دانست و گفت:باید با حمایت از سرمایه گذاران، بستر‌های لازم برای تحقق تولید و اشتغال فراهم شود.
انتهای پیام/ر

اختصاص مشوق‌های ویژه سرمایه گذاری درشهرک صنعتی ارسنجان

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر