کد خبر: ۶۵۰۳۰۹۶
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۶
در سال گذشته؛

در سال ۹۶ بالغ بر یک میلیارد و ۹۸۴ میلیون لیتر انواع فرآورده‌های نفتی در مرکز و شهر‌های شمال آذربایجان غربی به مصرف رسید.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان  از ارومیه؛ احمد مجرد مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه ارومیه  گفت: در سال ۹۶ بالغ بر یک میلیارد و ۹۸۴ میلیون لیتر انواع فرآورده‌های نفتی در مرکز و شهر‌های شمال آذربایجان غربی به مصرف رسید که این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از آن ۱۴ درصد رشد یافته است.
وی از رشد ۱۰ درصدی مصرف بنزین موتور در طول ۱۲ ماهه سال ۹۶ نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد و گفت: در این مدت بالغ بر ۵۴۹ میلیون لیتر بنزین در منطقه ارومیه به مصرف رسیده است.
وی در ادامه به مصرف ۳۰۰ میلیون لیتری نفت سفید در سال گذشته اشاره کرد و گفت: مقدار مصرف نفت سفید در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۶ درصد کاهش یافته است و از جمله دلایل عمده این کاهش، بازدید و نظارت و پایش کالابرگ‌های نفت سفید و توسعه گازرسانی می‌باشد.
احمد مجرد مدیر منطقه ارومیه در ادامه ضمن اعلام مصرف بالغ بر ۷۴۰ میلیون لیتری نفتگاز در سال گذشته، از رشد ۲ درصدی مصرف نفتگاز (با احتساب مصرف نیروگاهها) نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد و گفت: نیروگاه‌های ارومیه و خوی نیز بالغ بر ۳۲۴ میلیون لیتر نفتگاز مصرف کرده اند که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۱۲ درصد کاهش یافته است.
مجرد افزود نفتگاز مصرف شده در سال ۹۶ در بخش کشاورزی با ۸ درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال پیش از آن به ۹۹ میلیون لیتر و در بخش صنایع با ۸ درصد افزایش به ۱۸ میلیون لیتر و در بخش حمل و نقل نیز با ۱۷ درصد رشد به ۲۵۴ میلیون لیتر رسید
وی همچنین ضمن اشاره به مصرف بالغ بر ۵۶ میلیون لیتری نفتکوره در سال گذشته، از کاهش مصرف ۶ درصدی این فرآورده نسبت به مدت مشابه سال قبل خبرداد و گفت: عمده دلایل اصلی کاهش مصرف نفتکوره، می‌توان به تشدید نظارت بر شبکه توزیع و کاهش فعالیت کوره‌های آجرپزی به دلیل کاهش تقاضای بازار و استفاده کارخانجات سیمان و قند از شبکه سراسری گاز طبیعی اشاره نمود
مدیر منطقه ارومیه  از افزایش یک درصدی مصرف سی ان جی در سال ۹۶ نسبت به مدت مشابه سال قبل خبرداد و گفت: در این مدت از محل مصرف CNG در مرکز و شهر‌های شمال استان آذربایجان غربی به مقدار ۲۹۴ میلیون لیتر مصرف بنزین صرفه جویی شده است.
وی در ادامه افزود در بازه زمانی مذکور میزان توزیع گاز مایع سیلندری بالغ بر ۴۴۱۸۷ تن بوده و در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۶ درصد کاهش یافته است.
انتهای پیام/ح

مصرف نزدیک به دو میلیارد لیتر سوخت در مرکز و شمال آذربایجان غربی

 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر