کد خبر: ۶۵۰۳۲۶۶
گروه : همدان » همدان
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۹
سرپرست دفتر امور روستایی و شورا‌های استانداری همدان مطرح کرد:

سال گذشته 130 ميليارد تومان اعتبار با نرخ بهره شش درصد و 40 ميليارد تومان اعتبار با نرخ بهره هشت درصد به اشتغال روستايي استان همدان اختصاص يافت.

اختصاص 130ميليارد تومان اعتباربه اشتغال روستايي به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان؛ ظاهر پور مجاهد سرپرست دفتر امور روستایی و شورا‌های استانداری همداندر کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری تویسرکان اظهار داشت: همه دستگاه‌های اجرایی در سطح استان و شهرستان‌ها باید اولویت‌های سرمایه گذاری با هدف اشتغالزایی خود را به صورت کارشناسانه بررسی و اعلام کنند تا برنامه ریزی‌ها در خصوص پرداخت تسهیلات و امور مرتبط دیگر بر اساس آن انجام شود.

پور مجاهد با تاکید بر اینکه باید ظرفیت‌های اشتغالزایی در همه روستا‌های استان به صورت کارشناسانه و دقیق مورد بررسی قرار بگیرند بیان کرد: برای بازدهی بیشتر در بخش اشتغالزایی روستایی باید به طرح‌های اشتغالزای قابل ارتقا و طرح‌های در شرف تکمیل، توجه ویژه کرد.

وی تصریح کرد: اگر در روند پیگیری پرونده‌های اشتغالزای روستایی کندی و کوتاهی صورت بگیرد، ممکن است طرح‌های اشتغالزای روستایی از دیگر مناطق استان جایگزین این طرح‌ها شده و تسهیلات را به خود اختصاص دهند.

فرماندار تویسرکان نیز در این نشست گفت: سهمیه ایجاد اشتغال در سال ۹۶ در شهرستان تویسرکان، یک هزار و ۳۹۳ مورد بوده که با ایجاد یک هزار و ۶۷۴ فرصت شغلی جدید شاهد تحقق ۱۲۱ درصدی تعهد شهرستان در این بخش در سال ۹۶ هستیم.

حبیب مومیوند تصریح کرد: این در حالی است که هنوز تعداد افراد فاقد شغل در شهرستان تویسرکان زیاد است و باید برای رسیدن به نقطه مطلوب تلاش مضاعف صورت بگیرد.

وی گفت: تا کنون ۱۱۵ طرح از شهرستان تویسرکان در بخش اشتغال روستایی به استان معرفی شده که ۵۳ طرح با اختصاص اعتباری افزون بر ۴۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان مصوب شده و ۶۱ طرح دیگر نیاز به رفع نواقص دارند.

فرماندار تویسرکان تاکید کرد: به هیچ عنوان کوتاهی در روند پیگیری طرح‌های اشتغالزای شهرستان تویسرکان از سوی هیچ یک از مسوولان مرتبط شهرستانی پذیرفته نیست و اجازه نمی‌دهیم سهم شهرستان تویسرکان در بخش اشتغالزایی سوخت شود.

وی تصریح کرد: مسوولان دستگاه‌های اجرایی مرتبط با اشتغال در شهرستان باید به صورت مستمر در جریان جزئیات طرح‌های خود باشند و به صورت مداوم و موثر، این طرح‌ها را تا رسیدن به نتیجه مطلوب پیگیری کنند.

انتهای پیام/ص. ف

اختصاص ۱۳۰ میلیارد تومان به اشتغال روستایی

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر