کد خبر: ۶۵۳۴۵۱۲
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۹

مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس ازاختصاص ۷۰ درصد مشوق برای حمایت از سرمایه گذاران در شهرک صنعتی قیر و کارزین خبر داد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز؛ احد فتوحی مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس در جلسه شورای اداری شهرستان قیروکارزین اظهار کرد: این مشوق‌ها درراستای ایجاد اشتغال، توسعه صنعتی و بسترسازی برای تحقق تولید کالای ایرانی در نظر گرفته شده است.

وی افزود: برای فعالان صنعتی و اقتصادی و سرمایه گذاران دراین شهرک صنعتی کاهش سهم پرداخت نقدی به ۵ درصد و افزایش مدت پرداخت اقساط به ۴۸ ماه در نظرگرفته شده و به شرط بهره برداری طی برنامه زمان بندی و نیز ایجاد اشتغال بر اساس جواز تاسیس تا سقف ۷۰ درصد از اسناد تعهدی سرمایه گذاران به عنوان مشوق، به آنهابازگردانده خواهد شد.

فتوحی با اشاره به توسعه کمی و کیفی زیرساخت‌ها در شهرک صنعتی قیروکارزین تصریح کرد: این شهرک صنعتی دارای امکاناتی نظیر شبکه آب، برق، گاز، مخابرات و روشنایی است و تمامی زیرساخت‌ها برای استقرار واحد‌های صنعتی مهیا است و تاکنون بیش از ۶۰ میلیارد ریال اعتباردرقالب ۱۸ طرح عمرانی هزینه شده است.

وی بر تکمیل برخی زیرساخت‌ها و نیز اجرای طرح‌های عمرانی تاکید کرد و گفت: طرح‌های خط انتقال برق به طول ۱۰ کیلومتر با پیشرفت فیزیکی ۹۰ درصد و زیرسازی و آسفالت و جدول گذاری در بخش‌هایی از این شهرک صنعتی نیز با پیشرفت ۸۵ درصدی درحال اجرا است که با بهره برداری از این طرح‌ها امیدواریم تحول مناسبی در زمینه توسعه و تکمیل زیرساخت‌ها ایجاد شود.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس افزود: شهرک صنعتی قیروکارزین در زمینی به مساحت ۷۵ هکتار احداث که ۵۲ هکتار آن آماده واگذاری است و تاکنون بیش از ۸ هکتار آن به صنعتگران واگذار شده است.

وی ادامه داد: در شهرک صنعتی قیروکارزین تاکنون ۲۵ قرارداد با سرمایه گذاران منعقدشده که از این تعداد ۶ واحدصنعتی با اشتغال زایی ۶۱ نفربهره بردار و ۱۹ واحد صنعتی در حال ساخت و ساز است که برخی از آن‌ها در سال جاری به بهره برداری میرسد.

فتوحی با بیان اینکه تمام زیرساخت‌ها و امکانات و تسهیلات لازم برای سرمایه گذاران به منظور سرمایه گذاری در این شهرک صنعتی فراهم شده است، بیان داشت: این شهرک گنجایش استقرار ۲۶۰ واحد صنعتی با کاربری‌های مختلف درحوزه صنایع کوچک و متوسط با پیش ببنی اشتغال افزون بر ۱۳۰۰ را در خود دارد.

انتهای پیام/ر

فراهم کردن زیرساخت‌ها برای سرمایه گذاران در شهرک صنعتی قیر و کارزین

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر