کد خبر: ۶۵۳۴۸۶۲
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۷

امسال ۱۴۴ کیلومتر از محور‌های ارتباطی آذربایجان غربی در صورت تامین ۴۸۰ میلیارد ریال اعتبار بهسازی و آسفالت خواهند شد.

به گزارش  خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ارومیه؛ مدیر ساخت و توسعه راه‌های اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان غربی  با اعلام اینکه   امسال ۱۴۴ کیلومتر از محور‌های ارتباطی استان در صورت تامین ۴۸۰ میلیارد ریال بهسازی و آسفالت خواهند شد گفت: امسال ۱۶ پروژه برای ایمن سازی ۶۲ کیلومتر در جاده‌های بزرگراهی، اصلی و فرعی استان پیشنهاد شده است.
میرعبداله حسینی، ایمن سازی ورودی شهر‌های شاهین دژ، تکاب، مهاباد و ساماندهی تقاطع‌های ماکو، حیدرآباد و محمدیار را از جمله این پروژه‌ها عنوان کرد و ادامه داد: طرح‌های احداث بزرگراه ارومیه- سرو، تعریض و بهسازی محور پلدشت- مرگنلر و تکمیل محور‌های اصلی خوی- فیرورق و چالدران- آواجیق را از دیگر پروژه‌های پیشنهادی است.
وی به ساماندهی خروجی شهر‌های پیرانشهر، میاندوآب به سمت شاهین دژ و ساماندهی گردنه قره تپه اشاره کرد و افزود: ۴۵۶ میلیارد ریال برای اجرای این پروژه‌های پیشنهادی اعتبار مورد نیاز است.
مدیر ساخت و توسعه راه‌های اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان غربی تصریح کرد: امسال بهسازی و آسفالت ۸۱ کیلومتر راه روستایی در اولویت نخست حوزه راه روستایی قرار گرفته است.
حسینی با اعلام اینکه ۲۴ میلیارد ریال برای اجرای این پروژه‌های راه روستایی اعتبار مورد نیاز است، اظهار کرد: بهسازی و آسفالت محور نورالدین – کوره- مژیک-پیرگل به طول ۱۹ کیلومتر در شهرستان ارومیه از جمله پروژه‌های پیشنهادی حوزه راه روستایی است.
در حال حاضر ۲۱ پروژه ساخت بزرگراهی، راه‌های اصلی و فرعی به طول ۳۲۲ کیلومتر در محور‌های ارتباطی استان فعال است.
انتهای پیام/ح


ایمن سازی جاده‌های آذربایجان غربی

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر