کد خبر: ۶۵۳۵۰۳۸
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۱

رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران گفت:جامعه ما در عرصه مسایل فرهنگی باید گام های اساسی بردارد و اقتدار ما در فرهنگ گفتگو است .

جامعه ما در عرصه مسایل فرهنگی باید گام های اساسی برداردبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان بروجردی مشاور رییس جمهور و رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در جمع مدیران ارشد استان کرمان گفت: اکنون در آستانه چهلمین سال انقلاب که با فراز و فرودها و تحولات زیادی همراه بوده وقت بهره برداری است و باید از انبوه داشته هایمان برای پیشرفت استفاده کنیم .

مشاور رییس جمهور با تاکید بر اینکه اکنون فرصت آزمون و خطا گذشته گفت استفاده از تجارب گذشته برای توسعه سرمایه انسانی ، رسالتی است که باید نسلهای اول و دوم به نسلهای سوم و چهارم منتقل کنند .

وی همچنین با بیان اینکه فرهنگ را هرگز نمی شود از انقلاب ایران حذف کرد گفت: فرهنگ زیر بنای مسایل مختلف است و حتی عرصه سیاست و اقتصاد می تواند وامدار مسایل فرهنگی باشد .

 بروجردی همچنین افزود: جامعه ما در عرصه مسایل فرهنگی باید گامهای اساسی بردارد و همه همدیگر را با هر دیدگاه و اعتقادی همان طور که هستند بپذیرند و اقتدار ما در فرهنگ گفتگو است .

رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران همچنین گفت: مدیران باید با شفاف سازی ایجاد اعتماد کنند تا سرمایه اجتماعی تحقق یابد و همدلی به وجود آید و در نتیجه جامعه بتواند کارهای بزرگ انجام دهد.

استاندار کرمان نیز در این جلسه به مدیران استان تاکید کرد: با واگذاری طرحهای های نیمه تمام به بخش خصوصی شرایط را برای اتمام انها فراهم کنند.

علیرضا رزم حسینی با استناد به گزارش مرکز آمار ایران گفت: سال 95 بیش از 46 هزار شغل و سال 96 بیش از 57 هزار شغل در استان ایجاد شده است و برای رسیدن به توسعه قابل توجه باید سالانه 70 هزار شغل در استان ایجاد شود .

وی همچنین گفت: برای مقابله با بحران آب کشت محصولات کم آب و پربازده در دستور کار است.

 

انتهای پیام/س

 

جلسه شورای اداری استان کرمان با حضور رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر