کد خبر: ۶۵۳۵۲۳۶
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۸

مدیرکل منابع طبیعی فارس از شناسایی ۱۱ هزار هکتار اراضی گیاهان دارویی در استان فارس خبر داد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز؛ مهرزاد بوستانی مدیرکل منابع طبیعی فارس از شناسایی بالغ بر ۱۱ هزار هکتار اراضی گیاهان دارویی در استان فارس خبر داد و گفت: این میزان به صورت سنتی توسط دامداران وشاغلان حرفه‌ ای برداشت می شود.

وی با اشاره به برداشت ۱۵۰ تن گیاهان دارویی از این اراضی، افزود: ۵۰ نوع از ۸۰ نوع گیاهان دارویی شاخص در استان فارس وجود دارد و بخشی از این برداشت به مصرفی داخلی می رسد و بخشی روانه بازار‌های خارجی می شود.

بوستانی ادامه داد: در مجموع ۲۱۱ تن گیاهان دارویی از استان فارس، به خارج از کشور صادر می‌ شود.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان فارس از اجرای طرح‌ های مطالعاتی در جهت حفظ این منابع ارزشمند استان فارس خبر داد و گفت: با مطالعه و سرمایه گذاری بر روی این ظرفیت عظیم استان فارس می¬‌توان علاوه بر اشتغال و درآمدزایی برای استان، درآمدزایی ارزی درخوری نیز داشته باشیم.

بوستانی بیان کرد: حاصل این طرح های مطالعاتی در اختیار برداشت کنندگان قرار خواهد گرفت تا با بهره‌ برداری اصولی و صحیح از این منابع و به همراه بذر پاشی سالیانه زمینه برای حفظ و احیای این منابع فراهم شود و با درآمدزایی برای و دامدارن، فشار بیش از حد از روی مراتع برداشته شود.

مدیرکل منابع طبیعی فارس تصریح کرد: عمده اراضی گیاهان دارویی سنتی در استان فارس در شهرستان‌ های نی‌ریز، لار، داراب، استهبان، سپیدان، کازرون، شیراز، مرودشت، اقلید و بوانات وجود دارد.
انتهای پیام/ر

صادرات ۲۱۱ تن گیاهان دارویی از استان فارس

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر