کد خبر: ۶۵۳۵۲۴۸
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۰
نائب رئیس اتاق ایران؛

نائب رئیس اتاق ایران گفت: فعالیت‌های پژوهشی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران تقویت شود تا در مجامع تصمیم گیری نقشی پررنگ‌تر داشته باشد.

نقش اتاق بازرگانی با فعالیت های پژوهشی پررنگ تر می شودبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان،حسین سلاح ورزی در همایش هم اندیشی و بررسی نقش تشکل‌ها در توسعه اقتصادی استان کرمان که به میزبانی اتاق بازرگانی کرمان برگزار شد، گفت:بیش از ۵۰ درصد استانداران در ۱۷ استان در شورا‌های گفتگو با بخش خصوصی در این استان‌ها حضور دارند.

وی افزود: مشارکت نمایندگان مجلس شورای اسلامی نیز در این شورا‌ها به میزان ۷۰ درصد بوده و نقش پررنگ تری در این زمینه داشته است.

نایب رئیس اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی ایران  تصریح کرد: اگر تشکل محوری جایگزین عضو محوری نشود، اقدامات توسعه‌ای به نتیجه نمی‌رسد، زیرا تشکل‌ها به عنوان بازوی مشورتی، نقشی موثر در اقتصاد کشور‌ها ایفا می‌کنند.

وی با اشاره به نقش مهم تشکل ها در رونق فضای کسب وکار اظهار کرد: تشکل‌ها و سازمان‌های مردم نهاد عمده‌ترین نقش را در بهبود فضای کسب و کار کشور در راستای جذب سرمایه گذار و اقدامات توسعه‌ای برعهده دارند.

سلاح ورزی افزود: مهمترین وظیفه اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی به عنوان نماینده بخش خصوصی در قانون مستمر بهبود مستمر فضای کسب و کار، ارائه نظرات مشورتی به سه قوه بوده است .

وی ابراز کرد: هدف قانون گذار از حضور بخش خصوصی در شورا‌های مشورتی، جلوگیری از موازی کاری دستگاه‌ها و تشکل‌ها و ایجاد زمینه هم افزایی فعالیت تشکل‌ها بوده است.

وی گفت: بخش خصوصی از راه تشکل ها، شورای گفتگو و مشورتی دولت را در فرایند توسعه همراهی می‌کند و نمایندگان تشکل‌ها می‌توانند در این شورا‌های حاکمیتی حضور یابند.

این نماینده بخش خصوصی تصریح کرد: دستاورد شورا‌های گفت و گوی دولت و بخش خصوصی ازجمله تشکیل جلسات منظم و حل کردن بسیاری از مشکلات اقتصادی کلیدی و یا فراهم کردن زمینه اجرای آن بوده است که خوشبختانه  با پیگیری هیات نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران برخی از مشکلات مالیاتی بخش خصوصی برطرف شده است.

وی با بیان اینکه فرآیند مشورتی بخش خصوصی و حاکمیتی باید نتیجه محور باشد گفت: دغدغه بخش خصوصی داشتن نماینده‌ای در نشست‌های حاکمیتی بوده و اتاق بازرگانی بدنبال کیفی سازی و نتیجه محوری در شورا‌های مشورتی است.

سلاح ورزی بیان کرد: باید فعالیت‌های پژوهشی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران تقویت شود تا در مجامع تصمیم گیری نقشی پررنگ‌تر داشته باشد.

این همایش با حضور فعالان اقتصادی استان کرمان و بخش خصوصی استان در سالن کامیابی اتاق بازرگانی کرمان برگزارشد.

انتهای پیام/ح

اتاق بازرگانی با فعالیت های پژوهشی پررنگ تر دیده شود

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر