کد خبر: ۶۵۳۵۵۸۹
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۰۲:۴۵

آنتونیو گوترش در یک کنفرانس خبری از تلاش‌های اتحادیه اروپا برای حفظ توافق هسته‌ای ایران حمایت کرد.

حمایت دبیر کل سازمان ملل از تلاش‌های اروپا برای حفظ برجامبه گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از یورونیوز، آنتونیو گوترش -- دبیرکل سازمان ملل -- در کنفرانس خبری مشترک با ژان کلود یونکر، رییس کمیسیون اروپا گفت انتظار نداریم در آینده نزدیک طرحی جدید در شورای امنیت سازمان ملل درباره تحریم های ایران ارائه شود.

بر این اساس، دبیرکل سازمان ملل در کنفرانس خبری مشترک با رئیس کمیسیون اروپا تاکید کرد سازمان ملل از تلاش‌های اتحادیه اروپا برای نجات برجام حمایت می‌کنند. دبیرکل سازمان ملل که برای دیدار با سران اتحادیه اروپا، به بروکسل سفر کرده بود، در کنفرانس خبری مشترک با رئیس کمیسیون اروپا حاضر شد.

گوترش در این کنفرانس خبری مشترک بر لزوم قوی‌تر شدن صدای اتحادیه اروپا در مواجهه با بحران‌های کنونی در جهان تاکید کرد. دبیرکل سازمان ملل گفت: «ما در جهانی خطرناک زندگی می‌کنیم. برای اولین بار در چندین دهه، رژیم عدم گسترش چه در ارتباط با سلاح‌های اتمی و چه سلاح‌های شیمیایی مورد سوال و تردید قرار گرفته است.»

وی ادامه داد: «ما در همه جا شاهد افزایش درگیری‌ها هستیم، درگیری‌هایی که بیشتر و بیشتر به یکدیگر مرتبط شده‌اند و به تهدید جهانی تروریسم مرتبط هستند.»

دبیرکل سازمان ملل همچنین گفت: «در این جهان خطرناک، بسیار حیاتی و اساسی است که دو چیز را حفظ کنیم: اول، حکمرانی نهادهای چند جانبه‌گرا و دوم، حاکمیت قانون در روابط بین‌الملل.»

گوترش که پیش از خروج آمریکا از برجام و پس از آن، بارها از این توافق بین‌المللی حمایت کرده است، در این نشست خبری، از تلاش‌های اتحادیه اروپا برای «نجات برجام» حمایت کرد.

انتهای پیام/

گوترش بر حفظ برجام تاکید کرد

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر