کد خبر: ۶۵۳۶۱۰۰
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۲

کپسول گیاهی لیکوری کپ جهت تنظیم ترشحات گوارشی و درمان زخم معده و اثنی‌عشر، برای نخستین بار توسط شرکت دانش بنیان کیمیا فرآور بوعلی مستقر در مرکز رشد فرآورده‌های دارویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد تولید شد.

تولید کپسول گیاهی درمان زخم معده واثنی عشر در دانشگاه علوم پزشکی مشهدبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد ؛  فاطمه حسن زاده مدیر عامل شرکت دانش بنیان کیمیا فرآور بوعلی گفت: فرمولاسیون این داروی گیاهی برای اولین بار در ایران و توسط شرکت دانش بنیان کیمیا فرآور بوعلی طراحی و مطالعات فارماکولوژیک آن، در پژوهشکده بوعلی انجام شد.

وی افزود: این فرآورده موفق به اخذ پروانه ساخت از سوی سازمان غذا و دارو شده و مرحله اول تولید صنعتی این داروی گیاهی شامل ۱۰۰ هزار کپسول، تا پایان اردیبهشت ماه امسال به پایان خواهد رسید.

مدیرعامل شرکت دانش بنیان کیمیا فرآور بوعلی گفت: یکی از مواد مؤثره موجود در این کپسول، گلیسیریزین است که به عنوان یک عامل ضد التهابی و عامل رفع رادیکال‌های آزاد و نیز به عنوان عامل مهار واکنش‌های زنجیره‌ای پراکسیداسیون لیپیدی می‌باشد.

حسن زاده افزود: لیسیریزین اثرات کموپروتکتیو، آنتی اکسیدانی و ضد تکثیری را در مدل‌های حیوانی نشان داد. کربونوکسولون یک آنالوگ گلیسیریتیک اسید از دیگر مواد مؤثره این دارو، در درمان اولسر‌های گوارشی مانند زخم معده مفید است و ترشح موکوس معده را تحریک می‌کند. با همین مکانیسم، لیکوری‌کپ قادر به تحریک ترشحات مخاط تراشه شده و باعث اثرات تسکین دهندگی و خلط آوری می‌شود.

وی گفت: موارد مصرف این داروی گیاهی شامل تنظیم ترشحات گوارشی و درمان زخم معده و اثنی‌عشر، کمک به هضم غذا با بهبود عملکرد روده کوچک، تقویت عملکرد غدد درون‌ریز و افزایش هورمون‌های ضد استرس و حفاظت از غشاء مخاطی دستگاه تنفسی می‌باشد.
 

انتهای پیام//م. ن
 
 

تولید داروی گیاهی درمان زخم معده و اثنی عشر

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر