کد خبر: ۶۵۳۶۵۳۵
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۳

طرح ایجاد مناطق ویژه اقتصادی در شهرستان‌های بوکان، مهاباد، چایپاره، میاندوآب، نقده، اشنویه و پیرانشهر در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان مورد تصویب قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ارومیه؛مصوبه شورای برنامه ریزی و توسعه آذربایجان غربی در خصوص ایجاد منطقه ویژه اقتصادی در شهرستان‌های بوکان، مهاباد، چایپاره، میاندوآب، نقده، اشنویه و پیرانشهر برای طی مراحل بعدی به دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی جهت طرح در هیئت دولت ارسال خواهد شد.

استاندار آذربایجان غربی در رابطه با ایجاد مناطق ویژه اقتصادی در استان گفت: یکی از شروط ایجاد مناطق ویژه اقتصادی داشتن سرمایه گذار است که در چهار شهرستان بوکان، مهاباد، چایپاره و میاندوآب سرمایه گذاران (سازمان مسئول منطقه) مشخص و معرفی شده اند؛ مقرر شد سه شهرستان نقده، اشنویه و پیرانشهر نیز مدارک مورد نیاز را در اسرع وقت ارائه کنند، امیدواریم با تصویب این طرح در دولت و مجلس، شاهد هموار شدن مسیر جذب سرمایه گذاری و رونق اقتصادی در شهرستان‌ها و به طور کلی در استان باشیم.

شهریاری در ادامه سخنان خود توجه به مناطق محروم و جبران عقب ماندگی‌ها در این مناطق را جزو اولویت‌های اصلی استان عنوان کرد و گفت: با رفع کمبود‌ها و جبران عقب ماندگی‌ها در مناطق محروم و بویژه مناطق مرزی استان که از امکانات بسیار کمی برخوردار هستند، جلوی مهاجرت‌ها و ایجاد مناطق حاشیه نشین در استان گرفته می‌شود.

وی تاکید کرد: باید از منابعی که در اختیار استان است به شکل بهینه در جهت رشد و تعالی و ارتقای شاخص‌های توسعه استان استفاده شود.

استاندار آذربایجان غربی ضرورت توجه به بخش آموزش و پرورش را نیز مورد تاکید قرار داد و افزود: آموزش و پرورش با مشکلات زیادی از جمله وجود بیش از ۳۰۰ مدرسه کانکسی در استان درگیر است که لازم است با مدیریت منابع حداقل بخشی از این مشکلات رفع شود.

حضرتی رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان نیز در این جلسه توضیحاتی را در خصوص توزیع اعتبارات هزینه‌ای و تملک دارایی‌های سرمایه‌ای استان در سالجاری ارائه نمود.

انتهای پیام/ن.م

 مناطق ویژه اقتصادی در ۷ شهرستان آذربایجان غربی ایجاد می شود

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر