کد خبر: ۶۵۳۶۷۳۲
گروه : اصفهان » اصفهان
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۲
مدیرکل کمیته امداد استان اصفهان:

مدیرکل کمیته امداد استان اصفهان گفت: کمیته امداد اصفهان با ۱۳۶ خیریه تفاهم‌نامه همکاری امضا کردکه از این تعداد ۴ خیریه در سطح استان و ۱۳۲ خیریه در سطح شهرستان‌های مختلف در حال فعالیت هستند.

 به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،حمیدرضا شیران با بیان اینکه در سال 96 یکی از اولویت‌های این نهاد برقراری ارتباط مؤثر با سایر فعالان عرصه خیر و احسان بود، اظهار داشت: هم‌افزایی امکانات و شناسایی مزیت‌های نسبی مؤسسات و تشکل‌های خیریه استان در کنار ضرورت هماهنگی در ارائه خدمات به نیازمندان و پرهیز از موازی‌کاری و اتلاف منابع محدود عرصه خیر و احسان، از جمله مهم‌ترین اهداف کمیته امداد از برقراری این ارتباط است.

وی با بیان اینکه کمیته امداد اصفهان با 136 خیریه از 564 خیریه ثبت‌شده در سیستم جامع نیکوکاری، تفاهم‌نامه همکاری امضا کرد، افزود: از این تعداد 4 خیریه در سطح استان و 132 خیریه در سطح شهرستان‌های مختلف در حال فعالیت هستند.

مدیرکل کمیته امداد استان اصفهان با بیان اینکه در سال 96 بیش از 6 میلیارد و 782 میلیون تومان از محل هم‌افزایی کمیته امداد و خیریه‌های استان اصفهان در اختیار نیازمندان قرار گرفت، گفت: بیش از 4 میلیارد و 772 میلیون از این منابع توسط خیریه‌ها و بیش از 2 میلیارد تومان توسط این نهاد تأمین شد.

وی با بیان اینکه منابع لازم برای هم‌افزایی با مؤسسات خیریه از محل صدقه پرداختی مردم اصفهان تأمین می‌شود، افزود: 18 هزار و 607 نفر از مددجویان تحت حمایت این نهاد و سایر نیازمندان استان اصفهان از خدمات ناشی از تفاهم‌نامه‌های مذکور بهره‌مند شدند.

شیران رویه کلی موجود در میان فعالان عرصه خیر و احسان استان را حرکت به سمت تخصصی شدن و ارائه خدمات هماهنگ و هدفمند به جامعه نیازمندان، توصیف کرد و اظهار داشت: استان اصفهان دارای تعداد زیادی موسسه و تشکل‌های مردم‌نهاد با رویکرد خیریه است و در سال‌های اخیر تعداد خیریه‌هایی که انحصاراً بر زمینه‌های بهداشت و درمان، آموزش و اشتغال تمرکز کرده‌اند در حال افزایش است و این مسئله باعث حصول نتایج بهتر در زمینهٔ مقابله با فقر در استان اصفهان می‌شود.

 

انتهای پیام/م

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر